UFC

Chabib se poprvé vyjádřil o ztrátě otce. Návrat do klece nezmínil

Chabib se poprvé vyjádřil o ztrátě otce. Návrat do klece nezmínil
Chabib Nurmagomedov po zápase s Poirierem Zdroj: Profimedia

Chabib Nurmagomedov prolomil ticho, které nastalo po smrti jeho otce. V prvním příspěvku od tragické ztráty vyjádřil Abdulmanapovi úctu a přidal pasáž z Koránu. O návratu do klece se však nezmínil.

Šampionův otec a trenér Abdulmanap Nurmagomedov zemřel 3. července po dlouhém boji s následky onemocnění COVID-19. Dagestánský Orel se od tragické ztráty neozýval. Mlčení prolomil ve středu, kdy znovu oživly jeho sociální sítě.





„Budeš mi chybět otče. Byl jsi mi otcem, přítelem, bratrem i trenérem v jedné osobě. Naučil si mě téměř všechno, co znám. Doufám, že jsem ti dělal radost,“ stojí v příspěvku, který Chabib přidal na Instagram.

Ke společné fotce přidal i dvě pasáže z Koránu. Verš 17-24: „Skloň k nim oběma z milosrdenství křídla pokory a řekni: „Pane můj, smiluj se nad nimi oběma, tak jako oni mě vychovali, když jsem byl malý!“


Jak sám šampion píše, Abdulmanap byl pro něj obrovským vzorem v životě i na žíněnce. Byl to on, kdo přestavěl část rodinného domu na tělocvičnu, kde Chabib poprvé vyzkoušel bojová umění. Nyní je velkou neznámou, jak bude jeho MMA kariéra pokračovat.

Související obsah



Sám Chabib se zatím ke své kariéře přímo nevyjádřil. Na podzim na UFC 253 měl obhajovat titul lehké váhy s Justinem Gaethjem, ale po svém manažerovi poslal zprávu, že své místo přenechá odvěkému rivalovi Conorovi McGregorovi.

 

Prezident UFC na zápasníka netlačí a hodlá mu před návratem do klece poskytnout veškerý čas, který bude potřebovat. Jeho dlouholetý tréninkový partner Daniel Cormier si taktéž myslí, že letos Chabiba v kleci neuvidíme.
 

Související obsah

Jinak to vidí jeho manažer Ali Abdelaziz. Podle něj jeho svěřenec bude zápasit do konce roku 2020 a hodlá dosáhnout mnoha nových úspěchů, aby uctil památku svého otce.
 

„Chabib neukončil kariéru. Má své cíle, kterých chce dosáhnout. Uvidíte ho zápasit do konce roku. My s UFC jednáme a pokusíme se najít vhodné datum,“ pronesl Abdelaziz.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události