UFC

Procházka na předzápasové rituály nespoléhá. Přesto jich pár dodržuje

Jiří „Denisa“ Procházka byl ve čtvrtek 23. července hostem ve Snídani s Novou. Během rozhovoru se rozpovídal úspěšné UFC premiéře a řeč přišla i na předzápasové rituály. Český samuraj na ně prý moc nevěří, ale přesto si některé drží dodnes.

„Teď už na ty rituály ani tolik nevěřím a ani je nechci dělat, protože nemám rád stereotypy v mysli. Věřím na přítomný okamžik, tak jak se mu člověk dokáže postavit,“ odpověděl Procházka.Ze stejného důvodu Procházka přestal nastupovat v legendární červené mikině, která jej dlouhé roky doprovázela ke kleci. Cesta k vítězství nevede přes opakování stejných úkonů či lpění na stereotypech, nýbrž přes dokonalé splynutí s přítomným okamžikem.


O své pamateční mikině se Procházka rozpovídal už při své návštěvě televize Nova po posledním zápase v RIZINU. V prosinci 2019 odjel do Japonska bez ní a stejně titul šampiona obhájil.

VIDEO: Procházka o své pámáteční mikině:

 

Nicméně i tak si osmička UFC žebříčku polotěžké váhy zachovala některé akce, které před zápasem opakovaně podstupuje. Podle Procházky to není nutné, ale stejně je rád před výpravou za vítězstvím vykonává.

 

„Všiml jsem si, že před každým zápasem objedu rodinu. S každým se rozloučím a popřejeme si všechno nejlepší a odjedu do boje. To je takový můj rituál,“ prozradil 27letý zápasník.

Související obsah


Další často opakovanou činnosti je symbolické pokřižování při nástupu do klece a po skončení zápasu. Pro Procházku však gesto není otázkou křesťanské víry, ale spíše dlouholetým zvykem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události