šipky

Úžasné drama! Smith udržel nervy, Anderson předvedl drtivý závěr

Čtvrtfinále World Matchplay přineslo další porci parádních šipek. V prvním zápase hodně tlačil Polák Ratajski, ale na Smitha si nakonec nepřišel. Dalsí vstupenku do semifinále vybojoval Gary Anderson nad Simonem Whitlockem.

První polovina zápasu mezi favorizovaným a aktuálně i nejvýše nasazeným hráčem Michaelem Smithem a Krzysztofem Ratajským byla hodně vyrovnaná.

Za stavu 7:7 se "Polskému orlovi" povedl fantastický checkout 161 a "Bully Boy" byl pod velkým tlakem. Zároveň to bylo ale naposledy, co Ratajski vedl. O tři legy později rozjel Smith velkou show a dostal se do pětilegového náskoku. 

I když polský šipkař zabral a dostal se na rozdíl dvou legů, devětadvacetiletý Angličan si postup do bojů o finále uniknout nenechal.

Související obsah

Další porci naprosto fenomenálních šipek mohli diváci sledovat v podání Garyho Andersona a Simona Whitlocka. Australan, který předtím suverénně poslal domů světovou jedničku van Gerwena, opět bavil diváky.

"Létající Skot" si hned v úvodu vytvořil pohodlný náskok, "Čaroděj" ale zdatně stahoval a na 6:7 snížil tak, že trefil single 20 a dvakrát bull. O pár legů později při chceckoutu 114 zahrál "Šanghaj" na 19.

Ani tato kouzla ale nakonec nestačila. Světová šestnáctka sice dokázala vyrovnat na 12:12, ale od té doby byl králem terče Gary, který už svému sokovi nepovolil jediný leg.

Související obsah

Výsledky čtvrtfinále World Matchplay:

Ratajski – Smith 13:16

Whitlock – Anderson 12:16

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události