MotoGP

Salač vystartuje z páté řady, MotoGP ovládl Quartararo. Márquez nepojede

Už druhý závod na okruhu ve španělském Jerezu má za sebou kvalifikaci. Ve třídě Moto3 nechyběl český jezdec Filip Salač, který si vyjel podobnou pozici, jako před týdnem. Dobrou formu potvrdil Francouz Quartararo.

Při úvodní Grand Prix po koronavirové pauze zajel Salač v kvalifikaci 14. čas, hlavní závod pak po kolizi nedokončil. Tentokrát byl na stejném okruhu v kvalifikaci jen o příčku horší.

V pátek se mu povedlo zajet parádní třetí čas, ale v dopoledním posledním tréninku před kvalifikací prodělal pád. Po ošetření kolena dostal povolení k pokračování a vešel se mezi osmnáct nejrychlejších mužů. Výsledkem bylo nakonec 15. místo a startovat tak bude z páté řady. Pole position si vyjel stejně jako v předcházejících závodech Japonec Tacuki Suzuki.

Související obsah

Fanbtasticky se na okruhu v Jerezu ukazuje Francouz Fabio Quartararo, který po triumfu ve VC Španělska ovldál bravurním způsobem i kvalifikaci.

 

V závěsu mu zůstal Maverick Viňales, třetí dojel Francesco Bagnala. Těsně pod první řadou zůstal čtvrtý Valentino Rossi. Po pádu se držel za ruku také bratr úřadujícího šampiona Álex Márquez. Podle všeho by měl být v pohodě.

Související obsah

Sám Marc nakonec bude kvůli přetrvávajícím zdravotním komplikacím v hlavním závodu VC Andalusie chybět. "Nechceme si připustit žádné větší riziko, proto bude zítřejší závod bez něj," potvrdil manažer týmu Repsol Honda Alberto Puig.


Ve třídě Moto2 si první pozici vyjel Marco Bezzecchi, druhé místo obsadil Sam Lowes a jako třetí muž zaujme místo v první linii Enea Bastianini.

Ve zcela nové kategorii elektrických motocyklů MotoE dojel další Čech Jakub Kornfeil na 15. příčce, pole position si vybojoval Dominique Aegerter.

Samotné závody VC Andalusie začínají v neděli v 10.00 třídou MotoE, nejsilnější kubatury startují ve 13.45 a všechny závody vám přineseme na Nova Sport 1 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události