UFC

Bývalý šampion se úspěšně vrátil! Zato Gustafsson odklepal v 1. kole

Čtvrtý galavečer na Figh Islandu v Abú Zabí je dobojován! Hlavní karta UFC Fight Night: Whittaker vs. Till přinesla sedm atraktivních duelů, z toho tři skončily už v prvním kole. Hlavní tahák se však protáhl až do kol šampionů. Po pětikolové bitvě se radoval Robert Whittaker.

UFC se i v posledním červencovém galavečeru postaralo o sérii napínavých zápasů. Před hlavním duelem mohli fanoušci vidět hned několik ukončení před limitem, návrat legend i vzestup nadějného “nováčka“ Khamzata Čimajeva, který za nekompromisní výkon obrdžel bonus v hodnotě 50 000 dolarů (téměř 1,2 milionu korun).Výsledky UFC Fight Night: Whittaker vs. Till:
 

Robert Whittaker vs. Darren Till – na body (48-47, 48-47, 48-47)

Hlavní zápas mezi bývalým šampionem střední váhy a liverpoolským rodákem přinesl 25minutový souboj v postoji. Till inkasoval několik calf kicků (kopů na lýtko), které výrazně zpomalily jeho pohyb, ale i tak předváděl skvělé úhyby a dobře bránil pokusy o takedown. Whittaker vedle taktických kopů rozdal i více signifikantních úderů a bodoví rozhodčí mu nakonec přisoudili jednomyslné vítězství.
 

Zdroj: Profimedia

Australan s maorskými kořeny se v kleci představil poprvé od ztráty titulu v řijnu minulého roku. Po devítiměsíční pauze si znovu připsal vítězství a upevnil svou pozici vyzyvatele číslo jedna.

Související obsah 

Maurício Rua vs. Antonio Rogério Nogueira – na body (29-28, 28-29, 29-28)

Legendy bojových sportů změřily síly již potřetí. I tentokrát o výsledku rozhodli až bodoví rozhodčí a opět ve prospěch 38letého Rui (27-11-1). Brazilští ranaři završili trilogii vyrovnaným, atraktivním soubojem, kterým Nogueira (23-10) ukončil profesionální kariéru.

Zdroj: ProfimediaFabricio Werdum vs. Alexander Gustafsson – submise v 1. kole

Favorizovanému Švédovi debut v těžké váze nevyšel. Werdum (24-9-1) boj rychle přenesl na zem, kde nasadil páku na ruku. Gustafsson (18-7) v nevýhodné pozici chvíli bojoval, ale černému pásku v brazilském jiu-jitsu se nakonec neubránil. Werdum si kromě vítězství připsal i bonus za výkon večera.

Související obsah42letý Brazilec po bleskové výhře přehodnotil své předešlé prohlášení o konci kariéry a připustil, že se možná do klece vrátí. 

VIDEO: Werdum přiměl Gustafssona odklepat:

 

Carla Esparzová vs. Marina Rodriguezová – na body (28-29, 29-28, 30-27)

Jediný ženský duel hlavní karty přinesl kompletní MMA přehlídku. O vítězce tříkolové bitvy, ve které si zápasnice nic nedarovaly jak v postoji tak na zemi, museli nakonec rozhodnout sudí. Výhru neshodným výsledkem přisoudili Esparzové (17-6), která si porážkou favorizované Rodriguezové (12-1-2) připsala již čtvrtý úspěch v řadě.


Paul Craig vs. Gadzhimurad Antigulov – submise v 1. kole

Zápas v polotěžké váze skončil v čase 2 minuty a 6 vteřin. Antigulov (20-7) přenesl boj na zem, ale Craig (13-4-1) předvedl skvělou obranu. Soupeře prvně ohrozil gilotinou a po krátkém boji o pozici obtočil nohy kolem jeho krku a zavřel jej v technice armbar triangle, kterou soupeře škrtil a zároveň mu páčil ruku. Antigulov se snažil bránit tvrdými údery, ale nakonec musel odklepat. Craig si za svůj výkon vysloužil bonus za výkon večera.

VIDEO: BJJ v podání Paula Craiga:


 

Alex Oliveira vs. Peter Sobotta – na body (30-27, 30-27, 30-27)

Oliveira (22-8-1-2NC) po tříkolovém boji ukořistil jednomyslné rozhodnutí a připsal si jedenácté vítězství v UFC. Od prvních chvil atakoval Sobottu (17-7-1) tvrdými kopy a jednoznačně držel otěže zápasu.
 

Zdroj: profimedia.cz

Khamzat Čimajev vs. Rhys McKee – TKO. v 1. kole

26letý Švéd s čečenskými kořeny úspěšně navázal na UFC debut. Už v úvodních vteřinách přenesl boj na zem, kde soupeře kontroloval až do konce. McKee (10-3-1) mu několikrát nabídl záda a Čimajev (8-0) se opakovaně pokusil o škrcení, ale nakonec pokračoval v sérií nekompromisních úderů. Soupeřovo trápení zastavil až rozhodčí.


Čimajev si kromě vítězství připsal i bonus za výkon večera a nový UFC rekord za nerychlejší návrat do klece. První zápas absolvoval 16. července a po deseti dnech nastoupil znovu.

VIDEO: Čimajev nedal soupeři šanci:Zdroj: Nova Sport

Další galavečer UFC Fight Night: Brunson vs. Šahbazyan sledujte 2. srpna živě od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události