Fotbal

Plzeň už zná soupeře pro Ligu mistrů! Předkolo bude jen na jeden zápas

Fotbalisté plzeňské Viktorie už ví, komu se postaví v předkole Ligy mistrů. Český vicemistr dostane definitivní jistotu 10. srpna, kdy proběhne los ve švýcarském Nyonu.

Západočechy čeká někdo z následujícího trojlístku: druhý tým nizozemské Eredivise AZ Alkmaar, stříbrný celek chorvatské ligy Lokomotiva Záhřeb či řecký vicemistr PAOK Soluň.

Kvůli koronavirové krizi a srpnové dohrávce přerušeného ročníku evropských soutěží se budou hrát první tři předkola jen na jeden zápas. O tom, kdo bude mít možnost využít domácího prostředí, se rozhodne také v Nyonu.

Související obsah

Pokud zvládnou Viktoriáni druhé předkolo, pak budou mít jistotu účasti alespoň v základní skupině Evropské ligy.

Mistrovská Slavia bude ještě na soupeře čekat. V případě, že by Ligu mistrů vyhrál tým, který má jistotu základní skupiny již z vlastní soutěže, pak by šla do čtvrtého předkola, v opačném případě by měla místo již ve třetím předkole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.