Cyklistika

O nohy už přišel, teď mu hrozí ztráta zraku. Zanardi ale stále bojuje

O nohy už přišel, teď mu hrozí ztráta zraku. Zanardi ale stále bojuje
Zdroj: Profimedia

O nohy už přišel, dnes bojuje o zrak. Bývalý automobilový závodník Alex Zanardi je stále v péči lékařů milánské kliniky San Raffaele po nehodě, která se mu stala 19. června. Italská ikona má za sebou čtyři těžké operace, rekonstrukci obličeje, ale stále hrozí, že přijde o zrak.

Den po hospitalizaci v San Raffele se podrobil intenzivní neurochirurgické terapii, kterou vedl Luigi Beretta. Té předcházela rekonstrukce obličeje.


Po jejím skončení dospěli lékaři k závěru, že klinické a radiologické testy vykazují úspěšné výsledky a stav italského sportovce se zdá stabilní.

Související obsah


Přesto je Zanardi už více než měsíc udržován v umělém spánku a není jisté, že bude znovu vidět.


Alex Zanardi má za sebou několik těžkých nehod, ale všechny přežil. V roce 2001 na německém okruhu Lausitzring havaroval se závodním speciálem v sérii CART a musely mu být amputovány obě nohy. Čtyři roky poté ale znovu usedl za volant a jezdil mistrovství světa cestovních automobilů na okruzích.

Související obsah


Následně přesedlal na handbike a na paralympijských hrách v Londýně i v Riu získal dohromady čtyři zlaté medaile. Právě na handbike ale také prodělal další těžkou nehodu, když jej 19. června na silnici nedaleko Sieny srazil kamion.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Cyklistika

Důležité Události