Motorismus

Neví, zda se probudí. Za legendu F1 Zanardiho stále dýchají přístroje

Neví, zda se probudí. Za legendu F1 Zanardiho stále dýchají přístroje
Zdroj: profimedia.cz

Alex Zanardi je stále po páteční nehodě s kamionem v kritickém stavu. Někdejší pilot F1, který měl v roce 2001 děsivou nehodou, při které přišel o obě nohy, leží na jednotce intenzivní péče v nemocnici v italském městě Siena. Vedení nemocnice oznámilo, že neurologické hodnoty vykazují určitou stabilitu, ale je třeba k nim přistupovat s opatrností, protože celkový obraz je nadále velmi vážný. Za Zanardiho stále dýchají přístroje.

Nehodu, která se stala v městečku Pienza, vyšetřuje policie. Zanardi jel během štafetového závodu na svém handbiku po jedné z cest. Podle řidiče kamionu, který se s třiapadesátiletou legendou motoristického sportu střetl, došlo k nehodě tak, že Zanardi vybočil z cesty a spadl. Řidič se mu už nestačil vyhnout, nicméně aspoň zabránil čelnímu nárazu. Svým kamionem trefil bývalého pilota bokem.
¨

Zanardiho musel z místa nehody odvézt vrtulník do nemocnice, kde se ještě v pátek večer podrobil tříhodinové operaci. Při střetu utrpěl vážná zranění hlavy a obličeje, má také vážně poraněné oko. Doktoři stále nemají jasno v tom, jak vážně je poraněný mozek. "To bude možné zjistit, až se probudí, jestli se probudí,“ pravil ošetřující lékař Giuseppe Oliveri.


Zanardi je tak stále udržován v umělém spánku a dýchají za něj přístroje. Podle doktorů jeho stav nevylučuje možnost náhlého zhoršení, proto je prognóza stále nejasná.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.