UFC

Chabib se s Gaethjem utká v říjnu! Bude to předposlední zápas kariéry

Chabib se s Gaethjem utká v říjnu! Bude to předposlední zápas kariéry
Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Odložený duel Chabib vs. Gaethje o absolutního šampiona lehké váhy má nové datum. Dagestánský Orel se do klece vrátí 24. října, aby udělal předposlední krok k naplnění plánů svého zesnulého otce.

 Po smrti otce byla Chabibova kariéra velkou neznámou, a dokonce se objevily i zprávy, že se již do klece nevrátí. Avšak dagestánský Orel v pondělí 27. července opět začal s tréninkem, aby se připravil na naplnění plánů zesnulého Abdulmanapa Nurmagomedova.
 „On
(otec) měl hodně plánů a já považuji za svou povinnost je naplnit,“ vyjádřil se Chabib o své motivaci a plánech pro nadcházející roky.

Zdroj: Profimedia

Jeho manažer Ali Abdelaziz dříve naznačil, že mu zbývají dva poslední zápasy, aby dovršil kariéru s neporaženým rekordem 30-0. Ten první je pěvně daný. V září měl změřit síly s Justinem Gaethjem (22-2), ale kvůli tragické ztrátě byl duel o měsíc odložen.


„Ten zápas se uskuteční. Chabib vs. Gaethje bude 24. října,“ oznámil nové datum UFC prezident Dana White pro CNN.


Otázkou zůstává, jakým zápasem se Chabib s profesionální MMA kariérou rozloučí. Fenomenální zakončení by jistě přinesla odveta s Conorem McGregorem (22-4), kterou si irský ranař přeje od jejich prvního střetnutí v roce 2018. Nicméně White zmínil ještě jednoho možného soupeře.

Související obsah

Tím je člen UFC síně slávy a bývalý šampion velterové váhy Georges St-Pierre (26-2). Chabib se s ním chtěl utkat již v minulosti a sám legendární zápasník přiznal, že zápas byl v řešení, nicméně organizace se nakonec rozhodla jít jiným směrem.
 

Nyní prezident organizace nechá finální rozhodnutí na Chabibovi. White mu hodlá vyjít vstříc, neboť si neporažený Dagestánec pro svou kariéru zaslouží tu nejlepší možnou tečku. „Ten chlápek toho udělal hrozně moc pro UFC i pro celé MMA. Mám ho rád a udělám to tak, jak si on bude přát,“ řekl White pro ESPN.
 

Chabib stál v kleci naposledy v září 2019, kdy titul šampiona podruhé obhájil proti Dustinovi Poirierovi (26-6-1NC).

Související obsah

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události