Esport

Semifinále Hitpoint Masters: Postup slaví SINNERS a Cyber Gaming

Semifinále Hitpoint Masters: Postup slaví SINNERS a Cyber Gaming
Zdroj: esuba.eu

Po týdnech ligové fáze došla letní sezona česko-slovenské League of Legends ligy Hitpoint Masters do vyřazovací části. Čtyři celky se proti sobě utkaly ve čtvrtfinálovém kole o to, kdo doplní CZC.eSubu a Team Sampi v semifinále.

V play-off se hrají všechny zápasy stylem BO5 a v první sérii se utkaly celky SINNERS a Team Brute. SINNERS šli do utkání jako jednoznační favorité, protože do play-off postoupili ze třetího místa, navíc jen o bod za druhými Sampi. Brute naopak do vyřazovací části proklouzl jen tak tak ze šesté příčky a v posledních kolech navíc utrpěl čtyři porážky v řadě.

 

Team Brute do série vstoupil se změnou v sestavě, když se na soupisku přidal dosavadní kouč týmu David “Krakeer” Bruk a nahradil mladého junglera Jiřího “Savera” Odehnala. Tento krok ale favorizované SINNERS nevyvedl z míry a v první hře rychle získali vedení 1:0, když základnu svých soupeřů zničili již ve 22. minutě. 

 

 

I přesto, že si mezi sebou hráči Brute vyměnili pro druhou hru role, ovoce to nepřineslo a hra skončila ještě jednoznačněji, než ta první. Většina členů SINNERS ani jedinkrát neumřela a společně si došli pro výhru ještě před dovršením 20. minuty. Během krátké doby se Brute k ničemu nezmohli a jen tedy sledovali postupnou demolici svých věží.

 

 

Na třetí mapě SINNERS dokončili jednu z nejkratších sérií v historii ligy výhrou ve 23. minutě. Brute na své soupeře jasně nestačili a i když se snažili vyvinout velkou agresi a tím SINNERS dostávat do nečekaných situací, velkého úspěchu se nedočkali. V jednostranné bitvě se z týmu SINNERS nejlépe prezentoval střelec PiOk, který využil skulinek v taktice Brute na maximum, v průběhu tří her ani jednou nezemřel a sám zaznamenal 13 killů a 25 asistencí.

 

 

Po krátké pauze se k sehrání druhé série postavily celky Vikingekrig Esports a Cyber Gaming. Mělo jít o výrazně vyrovnanější zápas, kdy byli za mírné favority považováni zkušení mazáci ze Cyber Gaming. První hra přinesla přesně to, co si všichni nestranní diváci přáli. Šlo totiž o vyrovnanou válku, kdy se nejprve dostal do obří výhody David “Haklbery” Hakl z Vikingekrig, ale svůj tým v pozdější fázi nedokázal protáhnout klíčovou fází zápasu a Cyber Gaming se nakonec svým zkušenostem začali vracet do zápasu. 

Dobrou kontrolou draků Cyber Gaming okolo 30. minuty naplno převzali otěže utkání a během pár minut ho dovedli do vítězného konce. Velký vliv na to měl i Michal "Odstranovac" Duchoň, který sice na začátku hry několikrát zbytečně umřel, ale následně dokázal být týmu velmi prospěšný a v comebacku kyborgů hrál možná až překvapivě velkou roli.
 
 
 
 
Na druhé mapě vypadali vikingové bezvládně a Cyber Gaming dokázali jednoznačně dominovat. V zápase se spoustou killů byli kyborgové vždy o krok napřed a benefitoval z toho hlavně strážce džungle Václav “Lipánek” Maxa, který hru ukončil s bilancí pěti killů, jedné smrti a deseti asistencí.
 
 
 
 
Ve třetí mapě si vybrali Vikingekrig pro své hráče komfortní hrdiny, kdy chtěli přeci jen ještě překvapit a zabojovat o místo v semifinále. Tentokrát vikingové začali hru ukázkově a rychle sebrali dvě věže. Pak ale opět přišel rozhodující výpadek a několik prováhaných minut, kdy měli hráči Vikingekrig zvětšovat svou výhodu. Tak se ale nedělo a i když se hra táhla až do čtyřicáté minuty, v klíčových momentech měl opět navrch zkušený tým Cyber Gaming, který si došel pro výhru 3:0.
 

 

 

I když šlo o razantně vyrovnanější sérii, než u prvního duelu, obě dvě nakonec skončily stejným výsledkem a sestavy Team Brute a Vikingekrig Esports se musely spokojit s pátým až šestým místem. Postupující týmy se utkají o nadcházejícím víkendu o jedno z dvou míst na prestižním evropském poháru European Masters a samozřejmě také o titul česko-slovenských šampionů.

 

V sobotu se bude začínat od 14:30 a v prvním semifinále se utkají Cyber Gaming, které si jako soupeře vybral nejlepší tým základní části CZC.eSuba. O druhé místo ve finále si to následně rozdají Team Sampi a SINNERS, což by měl být velmi vyrovnaný zápas a všichni fanoušci doufají, že se tentokrát půjde do pěti her. Zápasy je možné sledovat na webu twitch.tv, na profilu hitpointcz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události