Esport

Velkolepý start pro domácí LOL ligu! Přišla i velká překvapení

Velkolepý start pro domácí LOL ligu! Přišla i velká překvapení
Zdroj: esuba.eu

Ve středu večer odstartovala elitní česko-slovenská liga v League of Legends. Kdo se jí letos účastní a které týmy vstoupily do nové sezóny nejlépe?

Obří pozornost samozřejmě jde za týmem eSuba, který po konci loňské sezóny výrazně obměnil soupisku a krom tří hráčů přivedl i nového i asistenta trenéra. V úvodním utkání si ale eSuba dokázala v klidu poradit proti Dark Tigers, kteří po návratu do ligy nabrali jádro sestavy Absolute Legends, která v zimní lize obsadila čtvrté místo. 

Úspěšně zvládli do sezóny vstoupit také hráči Vikingekrig Esports, kteří v prvním kole vyzráli na Eclot Gaming a postarali se o šílenou podívanou. V zápase sice vikingové celou dobu vedli, ale ECLOT dokázali dlouho hru prodlužovat a držet své šanci na comeback naživu. 

Související obsah

O velké překvapení se postarali Inside Games, kteří po návratu zkušeného supporta Ondřeje „MjrDeeho” Hrnečka pookřáli a jednoznačně vyhráli nad asi největšími favority letošní sezony z týmu SINNERS. Nový super-tým absolutně nezvládl brzkou fázi hry a nevyšel mu ani jediný z pokusů o návrat do hry.

O závěr hracího dne se postaraly týmy Inaequalis a BRUTE. Papírově by mělo jít spíše o spodní týmy tabulky a bylo vidět, že ani jeden tým nechce do ligy vstoupit zbrklými výpady, takže jsme se dočkali poměrně pomalé bitvy, ve které BRUTE uplatnili větší hráčské zkušenosti a vyhráli prakticky jedinou vyhranou týmovou šarvátkou. 

Související obsah

Další kolo se bude hrát již ve čtvrtek a v prvním utkání se utkají Dark Tigers proti Inaequalis. Dark Tigers zde budou jasnými favority a dozajista chtějí po prohře s eSubou co nejdříve najet na vítěznou vlnu. 

První hrací den dosáhl v jednu chvíli dokonce 6,5 tisíc současně sledujících diváků. První česko-slovenskou ligu, kde účastníci bojují o místo na mezinárodní turnaj European Masters, můžete sledovat živě na twitch.tv/hitpointcz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události