Fotbal

Konec legendy. Španělský brankář Casillas se rozloučil s aktivní kariérou

Konec legendy. Španělský brankář Casillas se rozloučil s aktivní kariérou
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejúspěšnějších brankářů světa definitivně opouští fotbalové trávníky. Devětatřicetiletý Španěl Iker Casillas již další zápas nepřidá. K rozhodnutí jej donutily zdravotní komplikace.

Patří mezi nejikoničtější brankáře. Fanoušci Realu Mardid na něj nedají dopustit. V madridském klubu působil od ranných let a skrze mládežnickou akademii se propracoval až v klubovou ikonu.

Kvůli jeho fantastickým a především dlouhým skokům se mu přezdívalo "cat" (kočka). Bílý balet dovedl k pěti titulům v LaLize, třem triumfům v Lize mistrů, dvakrát vyhrál španělský pohár, čtyřikrát superpohár a dařilo se mu i v národním týmu, kde vyhrál MS 2010 a dvakrát bral titul z evropského šampionátu.

V národním týmu odchytal 160 zápasů, 510 duelů má na svém kontě v Realu Madrid.

Související obsah

Před sezónou 2015/16 hlavní město Španělska opustil a zamířil do portugalského klubu FC Porto, se kterým znovu slavil titul. Naposledy chytal v dubnu 2019.

Měsíc nato utrpěl při tréninku infakrt, celou letošní sezónu vynechal a působil jen v realizačním týmu. Nyní se rozhodl dát velmi úspěšnému působení mezi třemi bílými tyčemi sbohem.

"Důležitá je cesta, po které jdete a lidé, kteří vás na ní doprovází. Cíl, ke kterému jdeme, přijde jen s poctivou prací. Myslím, že mohu směle říci, že cesta, po které jsem šel já, byla ta, o které jsem snil," napsal na rozloučenou na svém twitterovém účtu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události