Fotbal

Konec kariéry útočníka Slepičky, z fotbalu se chce vrhnout na trénování

Konec kariéry útočníka Slepičky, z fotbalu se chce vrhnout na trénování
Zdroj: Profimedia

Poslední sbohem dává ligovému fotbalu útočník Miroslav Slepička. Ten se rozhodl ve svých 38 letech ukončit svoji profesionální kariéru. Sám fotbalista to oznámil skrze klubové stránky příbramského klubu, kde naposledy působil.

Bývalý reprezentant, který prošel i pražskou Spartou, by se v budoucnu rád věnoval trénování: "Fotbal chci hrát i nadále, ale již ne na tak vysoké úrovni. Vystudoval jsem trenérské licence a rád bych se nyní ubíral pracovně tímto směrem."

V minulé sezoně odehrál Miroslav Slepička 20 zápasů bez vstřeleného gólu. Předtím se delší dobu dostával z těžkého zranění, když si zlomil nohu. 38letý fotbalista hrál i za Slovan Liberec nebo pražskou Spartu v sezoně 2007/08. Vyzkoušel si i angažmá v Dinamu Záhřeb, německém Fürthu nebo v exotické Indii.
 

Související obsah

„Děkuji především své rodině, všem trenérům, kteří mě v mé kariéře vedli, vedení 1. FK Příbram, které mi vyšlo vždy vstříc a opět mi dalo šanci si zahrát vrcholový fotbal. Další obrovský dík patří fanouškům, kteří mě během kariéry podporovali," dodal Slepička, jenž chce hrát fotbal maximálně v nižších soutěžích. Mimo jiné si také vyzkoušel v roce 2016 MMA zápas. Svou budoucnost však vidí zejména v trénování.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události