Fotbal

Konec námluv, přestup je dotažen! Lingr oficiálně posílil mistrovskou Slavii

Talentovaný český fotbalista Ondřej Lingr opustil Karvinou a oficiálně se stal členem mistrovské Slavie. V Edenu absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu do roku 2024.

Krom toho podstoupil dnes nezbytný test na koronavirus. Po obdržení výsledku bude moci odcestovat za týmem. Sešívaní jsou na herním soustředění v rakouském Laa an der Thaya.

"Přestoupit do Slavie je pro mě něco neskutečného. Když si vezmu, že jsem nedávno tady jako divák koukal na to, jak kluci hrají Ligu mistrů, tak je to něco fantastického. Být ve špičkovém evropském klubu bylo mým snem. Jsem v tom nejlepším klubu v republice. Strašně se těším,“ okomentoval svůj příchod pro slávistický web.

Související obsah

Novou posilu si pochvaluje také kouč Slavie Jindřich Trpišovský. "V Karviné nastupoval i v útoku, ale my v něm vidíme spíš takového záložníka budoucnosti. Je to hráč, který by měl brzo typologicky zapadnout do naší hry," libuje si lodivod, který měl Lingra v hledáčku již v uplynulém ročníku.

Zdroj: SK Slavia Praha

"Byli jsme s ním hodně v kontaktu a jsme rádi, že se nám ho sem podařilo dostat, protože v něm vidíme velký potenciál směrem do budoucna. Je to hráč pro reprezentační úroveň. Patří ve svém věku k nejlepším hráčům v republice," vypočítává další přednosti Trpišovský.

Související obsah

Lingr, který začínal s fotbalem v Havířově, odehrál v loňské sezóně Fortuna ligy 29 zápasů a vstřelil celkem sedm branek. Pro sešívané je to již pátá letní posila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události