MotoGP

MotoGP v Brně. Jak to vypadá na Masarykově okruhu bez diváků?

V Brně se už naplno rozjela Velká cena České republiky mistrovství světa silničních motocyklů. Kvůli koronavirovým opatřením se ale letos musí poprvé v historii obejít bez diváků.

Někteří fanoušci se ale pohledu na silné motorky vzdát nechtěli, a tak závodníky sledují alespoň za plotem v okolních lesích.


Do historie vejde jako velká cena duchů. Zatímco v minulých letech se na tribunách tísnilo 200 tisíc lidí a pořadatelé nevěděli, jak jich na Masarykův okruh vměstnat ještě víc, letos tam nesmí ani myš.

Související obsah


Všechny příjezdové cesty k okruhu jsou uzavřené a hlídají je pořadatelé a policie


Pár desítek skalních fandů to ale nevzdalo. Vyzbrojeni plechovkami s pivem vyrazili na kilometrovou cestu do kopce a rozbili tábor v lesíku nad tratí. Většina z nich si totiž o opatření myslí svoje.

Související obsah

Zhruba stovka fanoušků na třech místech ze kterých je na trať vidět, ale problémy zatím nedělá.


"Jsou tady kolegové z jízdní policie, psovodi, speciální pořádková jednotka, cizinecká policie na čtyřkolkách a jsou tady i policisté na jízdních kolech," promluvil k opatření mluvčí Policie ČR Pavel Šváb.

Související obsahNa Masarykově okruhu už mají za sebou jezdci kvalifikace. Fanoušci u toho sice nebyli, o závody ale příznivci rychlých strojů díky televizi Nova nepřicházejí.


Jak si povede český závodník v Moto 3 Filip Salač, ale i další jezdci, můžete sledovat v neděli na Nova Sport 1, Nova Action a Voyo, začínáme speciálním studiem už v 10:30.

Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události