Esport

Petr Čech se připojil mezi legendy. Ve FIFA 21 dostane speciální kartu

Petr Čech se připojil mezi legendy. Ve FIFA 21 dostane speciální kartu
Zdroj: FIFA

Legenda českého fotbalu se dočkala významného ocenění ve světě videoher. Za svou úspěšnou kariéru si totiž vítěz Ligy mistrů vysloužil ikonickou kartu v oblíbeném fotbalovém simulátoru FIFA 21.

Status ikony dosáhnou jen ti nejlepší hráči, kteří již ukončili kariéru, ale ve své nejlepší formě patřili k absolutní světové špičce. Mezi hráče, kteří se ikonickou kartou mohou chlubit, tak patří například Diego Maradona, Pelé, Ronaldo, Ronaldinho či Zinédine Zidane. 

Brankářské karty ale do teď byly pouze čtyři, a to pro hráče Lev Jašin, Peter Schmeichel, Jens Lehmann a Edwin van der Sar. Nyní se k nim připojuje také bývalý gólman Sparty Praha, Stade Rennes nebo londýnské Chelsea.

 

Jedinou českou ikonou byl dosud Pavel Nedvěd, který má ve hře kartu s hodnocením 93 ze 100. Specifika ikonické karty Petra Čecha zatím nejsou známy, ale o tom, zda si ji zaslouží zřejmě není pochyb. Rodák z Plzně nastoupil do 443 zápasů v Premier League, kde v zápasech za Chelsea a později za Arsenal udržel dohromady rekordních 202 čistých kont.

 

Související obsah

 

Bližší informace by měly přijít 10. srpna od vývojářů samotné hry ze studia EA Sports. Nový ročník FIFA má vyjít 6. října 2020, kdy si hráči budou moc poprvé za legendárního brankáře zahrát. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události