Esport

Hitpoint Masters vrcholí! Dojde si CZC.eSuba pro desátý titul?

Hitpoint Masters vrcholí! Dojde si CZC.eSuba pro desátý titul?
Zdroj: esuba.eu

O víkendu vrcholí česko-slovenská liga Hitpoint Masters, ve které bojují nejlepší týmy domácí scény v počítačové online hře League of Legends. Za třináct sezon vyhrála hned devětkrát domácí tým eSuba, který bude v roli favorita i nyní.

Ti nejlepší z nejlepších se obvykle každého půl roku sjíždí do Svitav, kde se hraje o titul česko-slovenské národní ligy. Ve hře jsou navíc i dvě místa na evropském poháru European Masters. Tam se setkají nejlepší týmy Evropy mimo elitní ligu LEC a dá se říci, že jde o esportový ekvivalent fotbalové Evropské ligy.

Tentokrát bohužel pověstná Fabrika Svitavy nepřivítá ani fanoušky, ani samotné hráče, ale i tak se celá herní komunita na jednotlivé zápasy nesmírným způsobem těší. O titul nejlepšího týmu v Česku a na Slovensku budou hrát týmy: Cyber Gaming, SINNERS, Team Sampi a CZC.eSuba.

Poslední jmenovaný prošel ligovou částí jako nůž máslem bez ztráty bodu a je tak jednoznačným favoritem na zisk dalšího titulu. CZC.eSuba je historickým týmem, který se dlouhodobě řadí na tuzemskou špičku nejen ve hře League of Legends, ale i mnoha dalších. Tým si teď dělá zálusk na vítězství jak v semifinálové, tak i finálové sérii, a to ideálně 3:0, protože by to znamenalo dokončení celé domácí sezony bez jediné porážky. 

Související obsah

Na cestě za desátým titulem v historii jim budou stát obávaní hráči ze Cyber Gaming, tedy týmu, který na jaře skončil na druhém místě. Ve čtvrtfinálové sérii vyhráli jasně 3:0 proti papírově vyrovnaným Vikingekrig a do zápasu jdou ve velké formě s touhou CZC.eSubu překvapit. 

Druhá semifinálová série má být daleko vyrovnanější, protože se v ní utkají druhý a třetí tým základní části. Lepší výkony podávali ke konci ligové fáze spíše SINNERS, kteří ale nakonec skončili třetí mezitím co Sampi druzí. Zápas bude pro oba důležitý hlavně pro zisk místa na EU Masters, jelikož porazit eSubu je v současné formě považováno takřka za nemožné.

Související obsah

ROZPIS:

8. 8. 14:30
CZC.eSuba vs. Cyber Gaming
Team Sampi vs. SINNERS

9. 9. 14:30
o 3. místo
Finále

Druhé zápasy v pořadí se v obou dnech budou hrát bezprostředně po skončení toho prvního a čas tedy není jasně daný.


 

Všechna utkání ale bude možné sledovat zdarma na Twitch.tv/hitpointcz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události