Fotbal

Hey, Jude! Dortmund Fergusonovi vyfoukl mladíka! Udělal z něj boháče

Hey, Jude! Dortmund Fergusonovi vyfoukl mladíka! Udělal z něj boháče
Zdroj: Twitter

Borussia Dortmund se chlubí prestižním vítězstvím. Novou posilou německého klubu se stal Jude Bellingham, o kterého usiloval slavný Manchester United. Anglický mladík se stal nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou historie.

Ještě v březnu proběhla na stadionu Old Trafford schůzka mezi vycházející anglickou hvězdičkou a zástupci United. Bellinghama měl přesvědčovat i sám Sir Alex Ferguson. Jenže o šest měsíců později je vše jinak.


Borussia Dortmund oznámila, že Jude Bellingham podepsal smlouvu na Vestfálském stadionu. Jeho přestup z Birminghamu stál podle webu Daily Mail 30 milionů liber, což je nový světový rekord u sedmnáctiletého hráče. Jeho noví spoluhráči dokonce při té příležitosti zazpívali hit "Hey Jude" od legendárních Beatles.


Předpokládá se, že Bellingham si na nové adrese vydělá týdně 52 tisíc liber (cca 1,5 milionu korun). Doposud pobíral ve druholigovém Birminghamu coby student stipendium ve výši 145 liber (4250 Kč).

Související obsah


Borussia slibuje, že to rodáka ze Stourbridge nezkazí. „Jude se rozhodl pro nás. Podstatou jeho rozhodnutí byly vyhlídky na fotbalovém hřišti, které jsme mu mohli nabídnout. Okamžitě posílí náš první tým a určitě mu poskytneme čas, který bude potřeba, aby se přizpůsobil vyšší úrovni hry,“ sdělil sportovní manažer klubu Michael Zorc.


Jude Bellingham odehrál v právě končící sezoně za Birmingham 40 zápasů a dal 4 góly. Jeho přestup z Anglie do Dortmundu kopíruje koncept přesunu Jadona Sancha z Anglie na Vestfálský stadion. Ten přestoupil v létě roku 2017 z juniorky Manchesteru City do Dortmundu za 5 milionů euro a jeho dnešní hodnota podle webu transfermarkt vystoupala na 117 milionů euro.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události