Fotbal

Bývalý kapitán ruské reprezentace zbil sudího při amatérském zápase

Bývalý kapitán ruské reprezentace zbil sudího při amatérském zápase
Zdroj: Profimedia

Bývalý kapitán ruské fotbalové reprezentace Roman Širokov to v amatérském zápase opravdu přehnal. Když mu rozhočí udělil červenou kartu, neunesl tíhu okamžiku a sudímu vrazil ránu pěstí a na zemi ho ještě nakopl.

Střední záložník Roman Širokov strávil většinu své kariéry v Zenitu Petrohrad. Nejen, že to dotáhl do ruské reprezentace, ale mezi roky 2013 - 2016 v ní dokonce nastupoval s kapitánskou páskou. Jakožto kapitán by tedy měl jít vzorem, ale na amatérském turnaji se nyní zachoval opravdu neakceptovatelně.


Širokov se dožadoval zahrávání penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru. Slovní přestřelka byla asi velmi drsná, neboť rozhodčí vytáhl červenou kartu. To Širokova rozlítilo natolik, že arbitrovi vrazil ránu pravačkou do obličeje a poté co se sudí skácel k zemi, ho Širokov ještě počastoval jedním kopem.


Rozhodčí Nikita Dančenko musel podstoupit ošetření v nemocnici, kde kvůli Širokovovi strávil přes čtyři hodiny. Televizní stanice MatchTV, kde Širokov pracuje jako expert, bývalého reprezentanta okamžitě suspendovala. Incident se stal v turnaji celebrit, kde Širokov nastupoval právě za tým stanice MatchTV

39letý záložník ukončil v roce 2016 profesionální kariéru, a nyní to vypadá, že na nějakou dobu asi přerušil i tu amatérskou. K pondělnímu incidentu se sám hříšník vyjádřil na svém Instagramu v úterý ráno. "Uvědomuji si, že neodpískání jasné penalty a následné udělení červené karty není důvodem se po někom takhle ohánět. Doufám, že se Nikita co nejdříve vrátí do své služby," omlouval se střelec třinácti reprezentačních branek.

Související obsah"Také bych se chtěl omluvit organizátorům turnaje, svým spoluhráčům, MatchTV i divákům," dodal závěrem. Zápas se kvůli jeho brutalitě nedohrál a poraněný rozhodčí údajně zvažoval nahlášení incidentu na policii. Bojí se ale, že tím by mohla skončit jeho kariéra, jelikož Širokov má příliš mnoho známostí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční zápasy NBA: V jednom zápase padlo 284 bodů

Utkání basketbalové NBA mezi Indianou a Charlotte nabídlo dechberoucí podívanou. Hosté totiž vyhráli vysoko 158:126. Největší podíl na tom měl Kelly Jr. Oubre, který nasázel 39 bodů. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 115:99, Indiana Pacers - Charlotte Hornets 126:158, Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:111, Atlanta Hawks - Sacramento Kings 121:104, Miami Heat - New York Knicks 110:96, Brooklyn Nets - Denver Nuggets 118:124, Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:105, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110:118, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:132, Utah Jazz - Phoenix Suns 97:105

Krátká zpráva

Angers díky vlastnímu gólu prohrálo s posledním celkem Ligue 1

Dohrávka 21. kola francouzské ligy přinesla nečekanou výhru celku AS Saint-Étienne nad dvanáctým Angers 1:0. Vlastním gólem o výsledku rozhodl Batista Mendy, který si míč do branky srazil při pokusu o blok kolmé přihrávky do malého vápna. Nicméně klub ze St. Étienne i po zisku tří bodů zůstává o dva body na poslední příčce tabulky. Výsledek Ligue 1: Angers – St. Étienne 0:1 – 43. B. Mendy (vlastní gól).