Silniční cyklistika

Vrátí se Jakobsen k závodění? Problém může být obličej, tvrdí lékař

Zdravotní stav cyklisty Fabia Jakobsena, který utrpěl těžký pád v závodě Kolem Polska, se naštěstí lepší. Týmový lékař stáje Deceuninck-QuickStep dokonce věří, že se jezdec vrátí ke svému milovanému sportu. Jediné starosti mu však dělá jeho poškozený obličej.

Právě obličej utrpěl největší poškození, po pádu v 80kilometrové rychlosti utrpěl četné zlomeniny, má tak poškozené patro a průdušnici.

„Naší jedinou obavou teď je, že mu zůstane částečně poškozený obličej. To se může vztahovat i na fungování svalů v oblasti kolem úst. Přesto věřím, že bude znovu závodit, časový horizont je ale těžké odhadovat,“
řekl týmový lékař Yvan Vanmol s tím, že nizozemský cyklista momentálně nemůže mluvit a dorozumívání tak probíhá skrze smsky.


Související obsahNa druhou stranu 23letý Jakobsen čelil po pádu na závodě Kolem Polska tváří v tvář smrti. Po kolizi s cyklistou Dylanem Groenewegenem přelétl přes bariéru a zůstal bezvládně ležet na zemi.

Lékaři ho tak museli začít intubovat, aby mu obnovili dýchání a následně ho v bezvědomí převezli vrtulníkem do nemocnice v polské Sosnovci, kde se podrobil pětihodinové operaci.

 

Zdroj: Profimedia

„Nemá poškozené žádné klíčové orgány a nejdůležitější je, že sám Fabio věří ve své uzdravení. Předpokládám, že na konci týdne bude připravený k převozu do Nizozemska,“ oznámil Vanmol pro server Cyclingnews.com.

Související obsahCyklistický svět se po hororovém finiši v Polsku rozdělil na dvě části. Jedna odsoudila Groenewegenovo počínání za trestný čin, další zase mluví shovívavěji. Včetně vítěze Tour de France z roku 2012 Bradleyho Wigginse.
 

"Jak se asi může Groenewegen cítit? Možná sám už nebude nikdy závodit kvůli traumatu z toho, co způsobil. Nikdo by tohle neudělal schválně a nejlepší zprávou pro cyklistiku bude, až se spolu s Jakobsenem bok po boku znovu objeví na startu závodu,“ řekl britský závodník a čtyřnásobný olympijský vítěz.


Související obsah

Sám Groenewegen, který si ze střetu s krajanem odnesl zlomenou klíční kost, se několikrát omluvil a momentálně čeká na rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie (UCI), jež rozhodne o případném dodatečném trestu pro něj.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události