Silniční cyklistika

Šílená nehoda může mít právní dohru, zraněný cyklista nedostal omluvu

Šílená nehoda může mít právní dohru, zraněný cyklista nedostal omluvu
Zdroj: Profimedia

Brutální nehoda ze závodu Okolo Polska bude mít možná dohru u soudu. Fabio Jakobsen, který utrpěl po pádu těžká zranění, totiž zvažuje právní kroky vůči Dylanu Groenewegenovi. Příčinou má být i jejich poslední setkání, po kterém nedošlo k usmíření.

Nizozemský cyklistka Fabio Jakobsen utrpěl v srpnu hrozivé zranění, po kterém musel být odvezen vrtulníkem do nemocnice, a dokonce bojoval o život.

Tehdy ho jeho krajan Dylan Groenewegen v závěrečném spurtu natlačil na bariéru a došlo k pádu obou jezdců. Groenewegen si tak nakonec odpykává devítiměsíční trest od UCI, který mu vyprší těsně před začátkem Gira d'Italia.

 

Související obsah

Nicméně možná bude čelit i žalobě ze strany právníků Jakobsena. Nizozemský závodník totiž zvažuje právní kroky po jejich posledním setkání.


Související obsah"Dylan nepřišel s žádnou osobní omluvou a neprokázal vůli převzít za své chování zodpovědnost. Rád bych se s ním dobral vzájemného pochopení, ale na to musí být dva. O další postup se budou starat moji právníci," napsal Jakobsen ze stáje Deceuninck-Quick Step, který je od dubna zpátky v pelotonu.


Na zmíněný pád ze závodu Kolem Polska se můžete podívat zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události