Fotbal

Český fotbal má štěstí, i v další sezoně si o poháry zahraje pět týmů

Český fotbal má štěstí, i v další sezoně si o poháry zahraje pět týmů
Zdroj: Profimedia

Letošní pohárová sezona nebyla pro české fotbalové týmy příliš úspěšná a hrozil propad. Nicméně díky přivětivým výsledkům by mohl být příští i přespříští ročník pro české kluby velice zajímavý a plný pohárových zápasů.

V uplynulé sezoně zachraňovala čest českých klubů alespoň Slavia Praha, která předvedla sympatický výkon v milionářské Lize mistrů. Nicméně nakonec z toho bylo čtvrté místo a konec v základní skupině.


České týmy tak předvedly nejhorší pohárový výkon od sezony 2008/09.

Nicméně nakonec to vypadá s českým fotbalem poměrně růžově. Pomohlo zejména vyřazení Basileje ve čtvrtfinále Evropské ligy. Právě Švýcarsko mohlo teoreticky vystrnadit Českou republiku z klíčového 15. místa zaručující pět týmů v pohárech.

Související obsah

To se nestalo a české týmy se tak v sezoně 2021/22 mohou těšit na pět zástupců v kvalifikaci o poháry.

Momentálně je jisté, že mistr bude hrát 2. předkolo mistrovské části, druhý tým pak 2. předkolo nemistrovské části. Vítěz MOL Cupu si zahraje 3. předkolo Evropské ligy.


3. a 4. tým se pak probojuje do kvalifikace v nové pohárové soutěži s názvem Evropská konferenční liga. Oba týmy odstartují ve 2. předkole.

Výsledky Evropské ligy a postup semifinalistů (Sevilla, Šachtar, Manchester United, Inter) zároven dává velkou jistotu Spartě Praha, že v nadcházející sezoně bude hrát rovnou základní skupinu Evropské ligy, ačkoliv měla původně začít ve 3. předkole.

O sparťanské radosti se dozvíte i v reportáži Sportovních novin:

Poslední podmínka, která musí klapnout, je vypadnutí Lyonu v Lize mistrů, respektive, že francouzský tým milionářskou soutěž nevyhraje!
 

Pokud se tak skutečně stane, český fotbal bude mít v pohárech jisté rovnou dva týmy, kromě základní skupiny Evropské ligy pro Spartu, bude mít stejnou jistotu i Slavia, která by tím pádem hrála rovnou 4. předkolo Ligy mistrů, kde si v případě porážky zahraje alespoň základní skupinu EL.

Související obsah

Viktoria Plzeň pak narazí ve 3. předkole Ligy mistrů proti nizozemskému Alkmaaru. Vzhledem k protikoronavirovým opatřením se bude hrát pouze jedno utkání. Pokud by však Plzeň vyhrála, zahraje si také minimálně Evropskou ligu.

Na druhou stranu, český fotbal bude potřebovat uhrát v nádcházející sezoně velký počet bodů. Pro sezonu 2022/2023 totiž figuruje až na dvacaté příčce, což by znamenalo jen čtyři týmy v kvalifikaci o poháry.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události