Fotbal

Chelsea se s Willianem nedohodla, ten jde ke konkurenčnímu Arsenalu

Chelsea se s Willianem nedohodla, ten jde ke konkurenčnímu Arsenalu
Zdroj: Twitter @Arsenal

Brazilský ofenzivní univerzál se nedohodl na nové smlouvě v Chelsea a podepsal kontrakt u měststkého rivala Arsenalu. Ten mu údajně v rámci bonusů nabídl pořádný balík.

32letého Brazilce evropské fotbalové veřejnosti představil Šachtar Doněck. Willian tam odehrál přes 200 zápasů a přes půlroční působení v Machačkale odešel do Chelsea, kde za sedm sezon odehrál přes 300 zápasů.


Šikovný křídelník letos v lize nasbíral 9 gólů a 7 asistencí, ale Blues v přestupovém období nakoupili dostatek ofenzivních hráčů a Willian už byl navíc. Klub s hráčem nenašel společnou řeč při vyjednávání nové smlouvy, a tak se Brazilec přestěhoval jen o pár kilometrů dál na stadion Arsenalu.Další z londýnských velkoklubů oznámil příchod nové posily v pátek a u Gunners to vypadá na velkou slávu ohledně tohoto příchodu. "Bude to chvíli trvat, ale s Willianem jsme začli velký proces. Identifikovali jsme naše potřeby v týmu a on je ten, kdo by měl vybalancovat náš kádr tak, jak potřebujeme," pochvaloval si novou posilu Edu technický ředitel Arsenalu."Je to ta osobnost, kterou jsem chtěl. Ten typ hráče, který v těžkých chvílích na sebe bere zodpovědnost, chce míč a chce vyhrávat pro tým," nešetřil slovy chvály trenér Mikel Arteta.

Související obsahWillian podepsal s Arsenalem smlouvu na tři roky a pokud splní podmínky všech smluvních bonusů, mohl by si podle Daily Mailu přijít až na 35 milionů liber (přibližně miliarda korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události