Běh na lyžích

Zlatého olympionika zastavila policie kvůli rychlosti, pak u něj našla kokain

Zlatého olympionika zastavila policie kvůli rychlosti, pak u něj našla kokain
Zdroj: Profimedia

Bývalý šampion v běhu na lyžích Petter Northug ukončil kariéru v roce 2018. Teď na sebe znovu upozornil, ale rozhodně ne způsobem, jakým by si představoval. Northuga zadržela policie kvůli rychlé jízdě, jenže tím to neskončilo. Při následné domovní prohlídce u něj policie našla kokain.

Petter Northug je třináctinásobným mistrem světa a dvojnásobným olympijským vítězem v běhu na lyžích. Byl naprostou ikonou běžeckého lyžování než na konci roku 2018 ukončil kariéru. Nyní se mu dostalo nevyžádané slávy.


Northuga zastavila policie, když na úseku s maximální povolenou rychlostí 110 km/h jel 168 km/h. Aby toho nebylo málo, zdálo se příslušníkům policie, že je Northug pod vlivem omamných látek, a tak ho poslali na krevní testy a provedli prohlídku jeho domu, kde našli kokain.


Sám běžec na lyžích nic nepopírá a všechno přiznal na svém Instagramu. "Udělal jsem velkou chybu. Včera v noci mě policie zastavila kvůli překročení rychlosti. Jel jsem příliš rychle a byl jsem také převezen na krevní test. Kromě toho policie našla v mém domě malé množství drog. Byl to kokain," přiznal norský lyžař."Zoufale se bojím toho, co přinese budoucnost a hrozně moc se omlouvám všem, koho jsem tímto zklamal. Vím, že teď proběhne trestní řízení a poté převezmu zodpovědnost za to, co jsem udělal," kál se v instagramovém příspěvku.

Související obsahNorthug měl již dříve problémy se zákonem. V roce 2014 dostal za řízení a bouračku pod vlivem alkoholu padesát dní domácího vězení a vysokou pokutu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Běh na lyžích

Důležité Události