Lukáš Bauer

Bauerovi sebral zlato! Teď mistra světa Northuga čeká vězení

Bauerovi sebral zlato! Teď mistra světa Northuga čeká vězení
Zdroj: isifa.com

Mistrem světa v běhu na 50 kilometrů klasickou technikou se v neděli stal Peter Northug, který ve finiši doslova vyfoukl zlato Lukáši Bauerovi. Jenže norského lyžaře teď nečekají kdovíjaké oslavy. Musí totiž do vězení!

Northug získal ve švédském Falunu už třetí zlato. Žádná velkolepá párty se ale konat nebude. Proč? Protože světoznámý lyžař si bude muset odpykat padesát dnů vězení kvůli jízdě v opilosti.

V květnu loňského roku totiž opilý Northug sedl za volant svého luxusního Audi A7 a havaroval. Při nehodě se mu nic nestalo, ale byl zraněn jeho spolucestující. Při šetření nehody se ukázalo, že měl Northug v krvi 1,65 promile alkoholu.

Lyžař proslulý svými mocnými finiši se v kruhový objezd v Trondheimu vřítil v devadesátikilometromé rychlosti, přestože maximální povolená rychlost byla 40 km/h.

Northug kromě 50 dnů vězení musí zaplatit ještě pokutu v přepočtu 620 tisíc korun. Co se samotného vězení týče, nebude to ale tak hrozné. Norský lyžař si trest odsedí doma.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106