Tenis

Plíšková nestačila na Belgičanku Mertensovou, ve finále je i Halepová

Plíšková nestačila na Belgičanku Mertensovou, ve finále je i Halepová
Zdroj: Profimedia

Kristýna Plíšková byla blízko pražskému finále, ale do cesty se jí postavila Belgičanka Mertensová, která byla nad síly české tenistky. Druhé semifinále odehrály Rumunky Halepová a Beguová, vítězkou se po tuhém boji stala světová dvojka Halepová.

Kristýna Plíšková byla proti nasazené trojce v pozici outsidera a mohla jenom překvapit, jenže Belgičanka prokázala své kvality. Plíšková začala zápas ztrátou svého servisu, zatímco Mertensová při svém podání Češku k ničemu nepouštěla. Za stavu 5:4 pro Belgičanku se Plíšková dostala k prvním brejkbolům a soupeřce podání vzala, jenže vzápětí to své ztratila a následně prohrála set.


V druhé sadě se sice hráčky často dostávaly k brejkbolům, ale ani jednou ho nedokázaly využít. Rozhodoval tedy až tiebreak. V něm Plíšková rychle vedla 3:0 s výhodou dvou minibrejků, jenže Mertensová zabrala a z 0:3 otočila na 7:4.


Třetí nasazená hráčka si tak zajistila ve dvou setech postup do finále, kde se utká s vítězkou rumunského souboje Simonou Halepovou.

Související obsah

Druhou finalistkou se stala nasazená jednička Simona Halpeová. Že by byla ale její cesta do finále jednoznačná, to se říct nedá. V prvním kole s Hercogovou vyhrála až v tiebreaku třetí sady. S deblovou specialistkou Krejčíkovou odehrála také tři sety a i když ve čtvrtfinále vyhrála hladce 6:2 a 6:0, předváděná hra proti 174. hráčce světa rozhodně neodpovídala úrovni světové dvojky.


V semifinále šla Halepová proti krajance Beguové, která je v žebříčku o 80 pozic níže. Především v první sadě se Halepová trápila. Nasázela 7 dvojchyb a její soupeřka dvakrát podávala na vítězství v setu. Světová dvojka to nakonec dotáhla do tiebreaku, kde dokázala výrazně zlepšit svou hru a vyhrát 7:2.


Unavená Beguová, která ještě dopoledne dohrávala své čtvrtfinále, v druhé sadě už nebyla schopná tolik vzdorovat. Halepová získala tři brejky a došla si pro vítězství 6:3.


Výsledky WTA Prague Open:

Irina Beguová - Sara Sorribesová Tormová 6:2, 4:6, 6:2

Elise Mertensová - Kristýna Plíšková 7:5, 7:6(4)

Simona Halepová - Irina Beguová - 7:6(2), 6:3

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události