Tenis

Plíšková postoupila díky skreči, dál jde i Halepová, Bouchardová je venku

Plíšková postoupila díky skreči, dál jde i Halepová, Bouchardová je venku
Zdroj: Profimedia

Pražský tenisový turnaj, který byl letos mimořádně zařazen do okruhu WTA už se blíží ke svému konci. První semifinalistkou se stala Kristýna Plíšková, která sice prohrávala, ale její soupeřka musela kvůli zranění ze zápasu odstoupit.

První semifinalistkou solidně obsazeného turnaje v Praze je až 69. hráčka žebříčku Kristýna Plíšková. Po vyřazení mladičké Lindy Fruhvirtové a nasazené dvojky Petry Martičové prošla i přes Rumunku Anu Bogdanovou.


Že by se o tento postup nějak výrazně zasloužila, to se bohužel říci nedá. Bogdanová rychle získala výhodu dvou brejků a za stavu 5:1 podávala na vítězství v setu. Setbol Plíšková odvrátila a vzápětí soupeřce vzala servis, ale od stavu 5:2 už se nic dalšího odehrát nestihlo.


Bogdanová dobíhala kraťas Kristýny Plíškové a při pokusu o jeho zahrání se chytla za zadní stehenní sval a bylo po zápase. Rumunka si vyžádala pauzu na ošetření, ale zavolaná doktorka s tenistkou situaci pouze konzultovala a ani se nesnažila dát nohu dohromady. Bylo jasné, že zápas je u konce a Plíškové tak k postupu stačily dva vyhrané gemy.

Související obsah

Velmi náročný den měla Irina Beguová. S Leonii Kungovou hrála od jedenácti hodin maratonskou tří a půl hodinovou osmifinálovou bitvu a poté rozehrála čtvrtfinále proti Španělce Sorribesové Tormové. Po jednom setu a jednom gemu byl zbytek utkání přeložen na sobotu.


Čtvrtfinále se stalo konečnou pro Genie Bouchardovou. 330. hráčka žebříčku WTA se na turnaj dostala díky divoké kartě od organizátorů a první dva zápasy vyhrála. Proti 23. hráčce světa Elise Mertensové Kanaďanka sice bojovala srdnatě, ale po třech setech nakonec prohrála.


Ve vyrovnaném prvním setu Bouchardová jednou vzala soupeřce podání, ale vzápětí to své ztratila a za stavu 4:5 prohrála svůj servis podruhé. V druhé sadě aktivnější Bouchardová přestala dělat chyby a došla si pro pohodlné vítězství 6:1.

Související obsahTřetí set byl opět vyrovnaný a rozhodl pátý gem. V něm Bouchardová odvrátila stav 0:40 při svém podání, ale poté soupeřce nabídla další brejkbol, který prohrála dvojchybou. Zbytek utkání si obě hráčky podržely své servisy, a tak se druhou semifinalistkou stala belgická hráčka.

Hodně snadnou cestu do semifinále měla Rumunka Halepová, která polské tenistce Frechové povolila jen dva gemy a zvítězila jasně ve dvou setech 6:2 a 6:0.

Páteční výsledky WTA Prague Open:

Kristýna Plíšková - Ana Bogdanová - 2:5 skreč - postup Plíškové

Irina Beguová - Leonie Kungová - 6:7(3), 7:5, 7:6(7)

Elise Mertensová - Eugenie Bouchardová - 6:4, 1:6, 6:4

Simona Halepová - Magdalena Frechová - 6:2, 6:0

Sara Sorribesová Tormová - Irina Beguová - 2:6, 1:0 - odloženo na sobotu

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události