Fotbal

Za Mercedes tým hrají i kopyta. Jsem rád, že je mám v týmu, říká Švancara

Svůj vlastní tým vybudoval Petr Švancara po rozlučce za Lužánkami v roce 2015 a pravidelně zpestřuje akce konané hlavně na Moravě. Včera zavítal na Vysočinu do Náměště nad Oslavou, aby opět podpořil dobrou věc. Jeho tým se utkal s místním FC a domácí fotbalisty porazil 8:6.

Vystoupení Švancarova týmu bylo pověstnou třešničkou fotbalového turnaje mladších přípravek. K charitativnímu utkání na podporu chlapečka na vozíčku přivezl na Vysočinu opět sestavu plnou fotbalových legend. „Říkám mému týmu moravská Amfora. Skládá se hlavně z moravských celebrit“, říká brněnský patriot s úsměvem.
 

Brněnská fotbalová legenda a také známý bavič umí svým humorem přitáhnout na zápasy velké množství lidí. Sám toho většinou moc neodehraje, protože utkání komentuje a moderuje. Na Vysočině se v Mercedes týmu objevili stálice jako Pepa Hron, Milan Pacanda, Patrik Siegl nebo šéf českého biatlonu Jiří Hamza.
 

Ve svém týmu má často velmi zajímavá jména často fotbalem nepolíbená. Jako největší fotbalová kopyta zmiňuje Tomáše Hrona a krasobruslaře Michala Březinu. „U nich nikdy nevíte, jestli to kopnou doprava nebo doleva, jestli míč poletí do Jihlavy nebo do Olomouce“, prozradil Petr Švancara na své spoluhráče.

Naopak mezi borce, kteří jsou pilířem Mercedes týmu patří bývalý dlouholetý ligový fotbalista Patrik Siegl. “Mile rád vždy přijedu, pokud mi to čas umožní," říká současný trenér mládeže brněnské Zbrojovky.
 

Na konci léta se tým Švancary představí ještě v brněnské Bystrci, kde se bude otevírat nové dětské hřiště. Vzhledem k současné situaci byla většina ze 17 naplánovaných akcí zrušena.

FC Náměšť - Mercedes tým 6:8
Góly Mercedes týmu: Siegl, Pacanda, Mezlík, 2x Šamánek, Kubásek, Choupenitch, Říhová (z penalty)
 

Zuzana Říhová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události