Motorsport

Je to zmanipulované, stěžoval si Hamilton ve vysílačce po ztrátě titulu

Je to zmanipulované, stěžoval si Hamilton ve vysílačce po ztrátě titulu
Zdroj: profimedia.cz

Lewis Hamilton dal bezprostředně po ztrátě osmého titulu mistra světa jasně najevo své pochybnosti o regulérnosti posledního závodu sezóny. V rádiové komunikaci označil závod za zmanipulovaný.

O Velké ceně v Abú Zabí jsme psali již dříve. Výsledkem kontroverzního závěru je, kdy ředitel závodu odvolal safety car a nabídl tak Maxu Verstappenovi na čerstvých pneumatikách titul mistra světa, že Hamilton přišel o osmý, rekordní titul.

Související obsah

​Těžko si představit jaké pocity prožíval Lewis Hamilton, když kvůli nehodě Latifiho a následnému vyjetí doprovodného vozu přišel o náskok a v posledním kole jej Verstappen předjel. V nově zveřejněné nahrávce rádiové komunikace zpochybnil s týmem fair-play závodu.

"Tohle bylo zmanipulováno," prohlásil pilot, zatímco beznadějně stíhal Verstappena.

https://twitter.com/f1newslive_/status/1470307943149195264

Po kontroverzním závěru Mercedes podal dva protesty. Jeden proti brzkému odvolání safety car, které prvně pustilo o kolo předjeté vozy mezi Verstappenem a Hamiltonem tak, aby nezavazely boji o titul, a následně zamířilo do boxu dříve, než je zvykem. Druhý proti kličkování Verstappena, který se v době, kdy byl peloton veden bezpečnostním vozem, provokativně na moment dostal před v tu dobu prvního Hamiltona. Oba protesty komise zavrhla.

O kontroverzní momenty letos ve formuli 1 nebylo nouze. Na Velké ceně například Hamilton vytlačil Verstappena mimo trať a ten havaroval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události