UFC

Jones uvolnil trůn v polotěžké váze. Obsadí ho Blachowicz nebo Reyes?

Jones uvolnil trůn v polotěžké váze. Obsadí ho Blachowicz nebo Reyes?
Jan Blachowicz a Dominick Reyes Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Titul polotěžké váhy bez majitele dlouho nezůstane. Krátce poté, co se ho vzdal úřadující šampion Jon Jones, se rozjely jednání o jeho nástupci. O volný pás by se měli už v září utkat Jan Blachowicz a Dominick Reyes.

 O duelu mezi Blachowiczem a Reyesem (10-1) informoval novinář Brett Okamoto. Titulový zápas o šampiona polotěžké váhy (do 93 kg) by měl doplnit galavečer UFC 253, který se uskuteční 26. září. Obě strany se zápasem předběžně souhlasily a nyní se čeká na oficiální potvrzení od UFC.
„Smlouva podepsána," napsal na Instagramu 30letý Reyes ještě předtím, než Okamoto zveřejnil informace o probíhajícím jednání s Blachowiczem. A i sám UFC prezident Dana White se nechal slyšet, že fanouškům doručí titulový zápas v polotěžké váze do konce roku 2020.

Související obsahVyzyvatel číslo jedna Dominick Reyes (10-1) v profesionální MMA kariéře utrpěl pouze jednu porážku, a to 8. února v pětikolové bitvě o titul s Jonem Jonesem. Po vyrovnaném zápase žádal odvetu, kterou chtělo i UFC. Nicméně Jones v pondělí 17. srpna oznámil uvolnění titulu a přestup do těžké váhy.

Zdroj: Profimedia

Polský ranař Jan Blachowicz (26-8) z posledních osmi duelů prohrál jen jediný. Naposledy stál v kleci 15. února, kdy v prvním kole ukončil Coreyho Andersona. V současnosti mu v žebříčku polotěžké váhy patří třetí příčka.

Zdroj: Profimedia


Pokud vše dopadne podle plánu, fanouškům MMA se v 26. září dostane pořádně nabitého galavečeru. Kromě zmíněné bitvy se na UFC 253 střetnou dva neporažení ranaři – šampion střední váhy Israel Adesanya (19-0) a Paulo Costa (13-0).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události