UFC

Jones nabízí milionovou odměnu! Stačí se přiblížit jeho UFC rekordu

Jones nabízí milionovou odměnu! Stačí se přiblížit jeho UFC rekordu
UFC zápasník Jon Jones Zdroj: Profimedia

Jon Jones po odchodu z polotěžké váhy vyzval své následovníky, ať zkusí pokořit jeho úspěchy. Ten, kdo se alespoň přiblíží jeho UFC rekordu, bude moci vybrat charitu, která od bývalého šampiona obdrží přes 2 miliony korun.

Žebříčkově nejlepší MMA zápasník světa o výzvě informoval na Twitteru. V sérii příspěvků prvně oznámil uvolnění titulu a přestup do těžké váhy a krátce na to své bývalé rivaly vybídl k překonání jeho úspěchů.


 

„Chtěl jsem vyzvat ostatní polotěžké váhy, aby pokořily můj rekord obhajob titulu šampiona, ale to se v tomto životě asi nestane,“ napsal Jones, který ve váhovce do 93 kg drží rekord nejvíce úspěšných obhajob (11) i nejvíce úspěšných obhajob v řadě (8).

Související obsah

Vzápětí však usoudil, že laťka je příliš vysoko a ze svých nároků slevil. Bývalý šampion nabízí přes 2 miliony korun tomu, komu se podaří za sebou vyhrát šest titulových duelů, tedy získat pás a pětkrát ho obhájit.
 

„První zápasník polotěžké váhy, který vyhraje šest titulových duelů v řadě, si může vybrat libovolnou charitu, které daruju 100 000 dolarů. Čekám,“ vyzval ostatní gladiátory.


Jones v UFC debutoval v roce 2008. O tři roky později se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Šňůru osmi úspěšných obhajob překazilo v roce 2015 odebrání pásu, za prohřešky mimo klece. V roce 2016 vybojoval prozatimní titul, ale kvůli pozitivnímu nálezu o něj záhy přišel. Obdobná situace se opakovala ve druhém zápasu s Danielem Cormierem.

Související obsah

V roce 2018 na trůn polotěžké váhy usedl znovu a následně jej třikrát úspěšně obhájil. V pondělí 17. srpna oznámil, že se titulu dobrovolně vzdává a následně informoval, že s UFC jedná o budoucnosti v těžké váze.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události