Fotbal

To jsem ještě nezažil, smutní český sudí. Fanoušek na něj řval: Teroristo!

To jsem ještě nezažil, smutní český sudí. Fanoušek na něj řval: Teroristo!
Zdroj: Profimedia/ Instagram @varolikizgulofficial / kolážtn.cz

Na první pohled nevinné utkání v 1. B třídě na Brněnsku se proměnilo v hodně smutný zážitek pro mladého rozhodčího. Ten se stal obětí rasistických nadávek od jednoho z rozlícených fanoušků. Se svou špatnou zkušeností se následně svěřil na sociálních sítích a chystá trestní oznámení.

Český sudí s tureckými kořeny Varol Ikizgül pískal fotbalové utkání mezi Veverskou Bítýškou a Kobeřicemi. Hladký průběh zápasu však přerušil moment z konce poločasu, kdy po vyloučení jednoho z domácích hráčů se do rozhodčího ostře pustil naštvaný fanoušek.
 

„Ty Turku zas*anej, ty tady nemáš co dělat v týhle republice. Zm*de islámskej, běž si propagovat ten svůj islamismus někam jinam, teroristo, islamisto. Ty bys nás tady postřílel, ty seš toho schopnej. Tak dělej, narvi mi ji ty zm*de muslimskej,“ stojí ve zveřejněném zápise o utkání.

 

Zápas nakonec skončil jasným vítězstvím Kobeřic 3:0, nicméně utkání mělo ještě dohru na parkovišti, kde trojice rozhodčích nastupovala do automobilů.


“To tvoje propagování Islámu a terorismu, to si ještě odse*eš, ty teroristo. Jsme si mysleli, že se normálně odpálíš. Holky utíkaly ze stadionu. Takový jako ty by tady neměli vůbec být v týhle republice ty Turku zas*anej. Měl bys urychleně táhnout zpátky, na ty vaše praktiky není nikdo zvědavej,“
pokračoval stejný fanoušek ve svém rasistickém tónu.


22letý sudí byl z celého incidentu pochopitelně dost rozhozený a o svůj smutný zážitek se podělil na sociálních sítích, kde zveřejnil schválený zápis o utkání a přidal k němu svůj osobní komentář.

Související obsah


“Chtěl bych si tady odložit svůj zápis z utkání, na kterém jsem zažil něco, s čím jsem se za celý svůj život nesetkal. Jak všichni víte, narodil jsem se v ČR, moje mamka je Češka a nikdy mě ani nikdo nijak odlišně nebral, tudíž to pro mě byla velmi náročná situace po psychické stránce a dalo mi zabrat abych se udržel. I když mě všichni moc dobře znáte, tak ještě jednou připomínám, že opravdu nejsem terorista, dokonce nejsem ani muslim. A už vůbec nedokážu pochopit názor člověka, kterej islám automaticky ztotožňuje s terorismem, nebo nějakou radikální islamistickou organizací,” rozpovídal se český rozhodčí na Facebooku.

Související obsah

Zmíněný příznivec by navíc měl být členem Fotbalové asociace České republiky. Za své jednání se tak pravděpodobně nevyhne disciplinárnímu řízení. Rozhodčí Varol Ikizgül na něj navíc chystá podat trestní oznámení.

"Rád bych to dostal co nejdál samozřejmě, chci aby společnost začala řešit to, co se děje na fotbalových stadionech rozhodčím, protože urážky a nadávky jsou běžnou praxí," dodává sudí na svém Twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události