UFC

Procházka stále nemá soupeře. Letos se do klece vrátíme, věří trenér

V polotěžké váze UFC je po přesunu Jona Jonese o kategorii výš nová situace. Poslední události ale zároveň zkomplikovaly plány Jiřího Procházky, který čeká na druhý zápas v organizaci. O tom, jak se nyní situace vyvíjí, promluvil s televizi Nova trenér a manažer českého zápasníka Martin Karaivanov.

Šampion Jon Jones v pondělí oznámil přestup do těžké váhy a o uvolněný titul by se měl utkat Jan Blachowicz s Dominickem Reyesem. I ostatní zápasníci v TOP 5 mají domluvené zápasy, čímž se Jiří Procházka dostal do nepříznivé situace.

Český samuraj v žebříčku váhovky do 93 kg drží šestou pozici a při druhém představení v UFC by rád vyzval někoho lépe postaveného. Bohužel se výběr soupeře posledními událostmi zkomplikoval. I tak ale jeho trenér a manažer Martin Karaivanov věří, že se Procházka do klece vrátí ještě v roce 2020.

Související obsah

Rozhovor s Martinem Karaivanovem:

Jak se poslední události dotýkají vašich plánů?

Byl plán, jít s někým, kdo je v žebříčku před námi. A to tak, že jeden z dvojice Blachowicz a Reyes vyzvou Jonese, a ten zbylý by připadal v úvahu pro nás. Také jsme chtěli Coreyho Andersona, který byl v žebříčku pátý, jenže odešel do BELLATORU. Trochu se to zamotalo, ale hledáme řešení.
 

Když říkáte, že se situace trochu zamotala, co to pro vás a Jiřího Procházku přesně znamená?

Ten náš zápas to malinko oddálí. V elitní pětce mají všichni už domluvené zápasy. Smith půjde s Rakičem a Teixera se Santosem. Blachowicz s Reyesem půjdou nejspíše o titul. Takže nám asi nezbude nic jiného než počkat, jak tyhle zápasy dopadnou. Samozřejmě s UFC budu komunikovat a snažit se najít nějaké datum.


Myslíte, že se Jiří Procházka do klece vrátí ještě letos?

Pevně věřím, že ano. Informace byla taková, že chtějí, aby Jirka nastoupil co nejdříve. S UFC budu komunikovat a uvidíme, co z toho vzejde a co se podaří domluvit.
 

Pokud by do konce roku nevyšel soupeř z TOP 5, přijali byste nabídku na někoho níže v žebříčku?

Záleží na tom, kdo by to byl. V žebříčku je pod námi Johnny Walker. Myslím, že on je jediný, koho by nám mohli nabídnout. Ale je hodně daleko za námi a je to pro nás velké riziko. Takže nevím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události