Jezdectví

Parkur v Chuchli představí český olympijský tým. Pojede i Kellnerová

Parkur v Chuchli představí český olympijský tým. Pojede i Kellnerová
Zdroj: Profimedia

V pražské Chuchli bude k vidění ten nejlepší parkur. Představí se český olympijský tým v čele s Annou Kellnerovou. Od čtvrtka do neděle budou v Praze jezdci z 23 zemí světa. Pohár národů se vrací do České republiky po 12 letech.

Českou republiku bude reprezentovat čtveřice Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára. Pro českého fanouška to bude jedinečná příležitost vidět český olympijský tým kompletní.

V Poháru národů se navíc bude bojovat o účast v nedělní Grand Prix, které se zúčastní 60 nejlepších. „O závod byl obrovský zájem, představí se 13 týmů a dalších 5 bylo na čekací listině,“ říká sportovní ředitelka Prague Cup 2020 Markéta Šveňková.


Naposledy mohli diváci vidět CSIO4-W v roce 2008 na Trojském ostrově. Oba tyto unikátní závody zažije Aleš Opatrný, několikanásobný mistr České republiky a jeden z členů současného olympijského týmu. „Je úžasné, že se vrací CSIO po 12 letech do Prahy a nemůžu se závodů dočkat,“ říká český jezdec.

Související obsah

Jezdecký kalendář postihlo zrušení spousty závodů. Kromě Prahy se CSIO s Pohárem národů plánuje ještě v Norsku, tam start ale není stále jistý.

I ve Velké Chuchli na uspořádání nebylo moc času. „Před třemi měsíci se začaly vést jednání o pořádání, rozhodnutí však padlo až před 8 týdny,“ prozrazuje předseda organizátorů Jan Andrlík.

Související obsah

Díky pandemii měli dlouho závodní pauzu nejen jezdci, ale také koně. Naštěstí český tým má nyní velmi zkušené koně a pouze osmitýdenní příprava bohatě stačila. „Vyjedu s Gentlemanem, nemá sice olympijskou kvalifikaci, ale rozhodla jeho aktuální forma,“ dodal několikanásobný mistr ČR.


Ve čtvrtek a v pátek startují závody ve 14 hodin. Nedělní Grand Prix je na programu od 14.30 hod.

Zuzana Říhová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události