Kanga odehrál celé utkání za Zvezdu, hýřil aktivitou, góly ale stříleli jiní

Gabonský záložník Guélor Kanga má za sebou první doopravdy ostré utkání v dresu Crvené Zvezdy Bělehrad. V rámci 1. předkola Ligy mistrů odehrál celý zápas a pomohl svému týmu k vítězství 5:0 nad gibraltarským Europa FC. 29letý fotbalista byl podle svého gusta hodně aktivní, mezi hlavní hvězdy utkání ale nepatřil.

Guélor Kanga opustil Spartu Praha na konci července a upsal se srbskému mistrovi, který má vysoké ambice. Jednou z nich je i postup do Ligy mistrů. Nicméně Crvená Zvezda se musí probojovat až od prvního předkola.

První krok má bělehradský celek však úspěšně za sebou. Proti Europe FC byli Srbové jasně lepší a vyhráli po zásluze 5:0.

Pro Guélora Kangu to byl zároveň opravdu ostrý test v dresu Crvené Zvezdy, předtím totiž odehrál pouze posledních deset minut v ligovém utkání proti Subotici. Nicméně jeho herní absence nebyla příliš znát.

29letý Gaboňan byl, tak jak je jeho zvykem, hodně vidět. Hlásil se o míč a hýřil aktivitou. V zápise o utkání byl sice veden jako ofenzivní záložník, který se má pohybovat hodně vysoko, nicméně realita byla jiná, respektive podobná tomu, co hrál Kanga ve Spartě.

Fotbalista se často stahoval až ke stoperům, od kterých přebíral míč a následně rozdával přihrávky. Do vápna soupeře se tak prakticky nedostal.

Své spoluhráče však často vysouval do gólových příležitostí. Nicméně v prvním případě jeho spoluhráč El Fardou Ben na jeho přihrávku těsně nedosáhl.

Následně si však útočník Crvené Zvezdy spravil chuť a vstřelil dva góly do poločasu a čistý hattrick završil v 52. minutě.

Mezi střelce se chtěl zapsat i Kanga, nejdříve ohrozil branku hlavičkou, která však mířila příliš vysoko, pak zase střílel vedle z otočky. Největší šanci měl pak Guélor Kanga v 76. minutě, kdy se do balónu krásně opřel a míč skončil jen těsně nad bránou.

Gabonský záložník s číslem 8 na zádech pak slavil se svými spoluhráči ještě dva další góly a pokaždé byl střelcem Mirko Ivanič, který Kangovi zmíněné číslo “osm” uvolnil. Černohorec tak upravil na konečných 5:0 pro Crvenou Zvezdu, která se tak může radovat z postupu do druhého předkola o Ligy mistrů.

Guélor Kanga sice zápas ukončil s bilancí 0+0, nicméně vidět byl více než dost.