MMA

Šampionem Bellatoru se stal ruský ranař, kterého Procházka dokázal zničit

Organizace Bellator má nového šampiona v polotěžké váze. Vadim Nemkov ukončil 1155 dnů dlouhou vládu Ryana Badera. Ruský ranař má v kariéře jen dvě prohry, jednu z nich mu připravil český samuraj Jiří Procházka, když se spolu utkali v japonském Rizinu.

Nemkov přestoupil do Bellatoru z Rizinu v roce 2017 a od té doby neprohrál. V pěti dosavadních zápasech ukončil své soupeře hned čtyřikrát před limitem. Poslední skalp mu vynesl titul šampiona. 


Duel Nemkova s Baderem na galaveřeru Bellator 244 v Uncasville v Connecticutu byl opravdu velmi ostrý a americký fighter, který před časem lákal Jiřího Procházku právě do Bellatoru ke vzájemnému souboji, schytal hodně ran. Klíčovým momentem byl povedený highkick Nemkova, po kterém šel Bader k zemi.


Následovala série úderů, kterým Američan nedokázal čelit. Na chvíli se sice z Nemkovových pěstí vymanil, zkusil ze souboje utéct, ale Rus ho opět sundal na zem a po další sérii úderů sudí zápas ukončil.

Související obsah

"Z Vadimovy strany tam byla vidět daleko větší fyzická dispozice, než ze strany Ryana. Nemyslím, že tam bylo tolik strategie, ale hezky to umlátil, hezky to přeboxoval," komentoval pro Novasport.tv zápas český bojovník z UFC Jiří Procházka. "To poslední kombo mu tam sedlo, nevím jestli to plánoval a následně už to tam dokončil. Takže gratulace Vadimovi," dodal český fighter.Nemkov ve své kariéře prohrál jen dva souboje a jeho prvním přemožitelem byl právě Jiří Procházka v prosinci roku 2015. Český samuraj tehdy v legendárním zápase donutil Nemkova vzdát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události