Bayern porazil PSG 1:0 a po sedmi letech opět vyhrál Ligu mistrů!

Fotbalisté Bayernu Mnichov se stali pošesté v historii klubu vítězi Ligy mistrů. Ve finále nejprestižnější evropské klubové soutěže porazili v Lisabonu francouzské šampiony Paris St. Germain těsně 1:0. Jediný gól zápasu dal hlavou bývalý hráč PSG Kingsley Coman.

PSG nastoupilo překvapivě bez Verattiho v základní sestavě, ale v první půli bylo favorizovanému Bayernu více než vyrovnaným soupeřem. Velkou šanci spálil Neymar, který si zaběhl za obranu, jenže trefil jen dobře vyběhnuvšího gólmana Neuera.

Na druhé straně se z téměř beznadějné pozice dokázal prosadit Lewandowski, jenže jeho pokus z otočky skončil na tyči. Po poločasové přestávce byl stav 0:0.

Do druhé půle vyběhl Bayern daleko aktivněji a PSG se muselo daleko víc bránit. Klíčovou akci zrežíroval záložník Kimmich, který z pravé strany přetáhl centr na volného Comana a ten hlavou překonal gólmana Keylora Navase.

Francouzský mistr pak zkusil vystřídat několik hráčů, ale obraz hry se nezměnil. Svěřenci Hansiho Flicka dál dokázali více držet míč a byli i dál nebezpečnější. Další Lewandovského pokus zlikvidoval nohou opět gólman Navas.

V závěru pak PSG více sbíralo žluté karty a po záchranném faulu Thiaga Silvy měl velkou možnost navýšit vedení z přímého kopu Philippe Coutinho. Jenže jen těsně minul tyčku.

PSG sice ještě v nastavení pohrozili několika slibnými šancemi, ale Neymar ani Choupo-Moting míč do brány nenasměrovali.

Hráči Bayernu těsné vítězství uhlídali a po sedmi letech mohl opět mohli zvednout nad hlavu trofej pro nejlepší tým Evropy. Poslední triumf pamatuje z tehdejšího kádru hned pět hráčů – Manuel Neuer, David Alaba, Jerome Boateng, Javi Martinez a Thomas Müller. Bayern v minulosti vyhrál Pohár mistrů evropských zemí a následnou Ligu mistrů v letech 1974, 1975, 1976, 2001 a 2013.

Finále Ligy mistrů 2020:

Paris St. Germain - Bayern Mnichov 1:0 (0:0)

Branka: 59. Coman. ŽK: Paredes, Neymar, Silva, Kurzawa - Davies, Gnabry, Süle . Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Giallatini. Hráno v Lisabonu.

PSG: Navas – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat (80. Kurzawa) – A. Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Paredes (64. Verratti) – Di María (80. Choupo-Moting), Mbappé, Neymar.

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich, J. Boateng (25. Süle), Alaba, A. Davies – Th. Alcântara (86. Tolisso), Goretzka – Gnabry (68. Coutinho), T. Müller, Coman (68. Perišić) – Lewandowski.