Esport

Samsung Midseason určil další dva účastníky Mistrovství ČR

Samsung Midseason určil další dva účastníky Mistrovství ČR
Zdroj: Red Bull

O víkendu se uskutečnil velký esport turnaj ve hře Hearthstone. Samsung Midseason přinesl boj o dvě místa na Mistrovství ČR a pořádnou dávku kvalifikačních bodů. Nejúspěšnější byli ve výsledku Faeli z týmu Entropiq a Matty z Eclot Gaming.

Na Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách se jako první kvalifikoval Jaromír „Jarla“ Vyskočil, který působí v zahraničním týmu Nordavind a jako jediný Čech působí na elitní světové úrovni v lize Grandmaster. Po postupu z Letní sklizně si zahrál i Samsung Midseason, ale tentokrát vypadl již ve skupinové fázi.

V průběhu skupin v turnaji skončil také druhý z favoritů Valentin „Valdaboy“ Ivanov, který ovládl velký turnaj Czech Hearthstone Masters o 120 tisíc korun. Osudným se mu ale stal duel s celkovým vítězem Faelim, který ho udolal 3:2. 

 

 

Vzhledem k tomu, že je Hearthstone karetní hra, jsou duely často i o náhodě, ale ve velké míře rozhoduje fakt, že si každý hráč skládá vlastní herní balíček a taktizuje, co může na jednotlivé soupeře platit.  Matty si nejdříve ve vyřazovací části poradil s Pepem 3:1 a následně zvládl překonat i En1gmu, kterého v napínavé sérii přehrál 3:2.

Na druhé straně pavouku si místo v grandfinále vybojoval Oldřich „Faeli“ Mahdal, kterého v semifinále potrápil velký talent česko-slovenské scény BlizzconJan. Teprve třináctiletý stratég dotáhl favorita do pěti her, ale nakonec kapituloval.Těšit ho může alespoň zisk 400 MČR bodů, které ho v žebříčku MČR dostaly na třetí místo a je tak nejvýše postaveným hráčem, který se na samotné mistrovství ještě definitivně nekvalifikoval. 

 

Související obsah

 

Ve velkém finále se tedy utkal Faeli s Mattym a po napínavé bitvě zvítězil druhý jmenovaný. Právě Matty jede na skvělé vlně, a přestože jeho výkony jsou občas všelijaké, má už za sebou celou řadu úspěchů, včetně triumfu na Red Bull MEO. Výhru na Samsung Midseason bude reprezentant Eclot Gaming dozajista řadit mezi ty nejdůležitější.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události