Esport

Český Hearthstone hráč bere z MS stříbro! Odnáší si přes 2 miliony

Český Hearthstone hráč bere z MS stříbro! Odnáší si přes 2 miliony
Zdroj: Nordavindgg / Twitter

Letošní sezona v karetní online hře Hearthstone je u konce. Celý rok vyvrcholil mistrovstvím světa, na kterém Českou republiku reprezentoval Jaromír „Jarla” Vyskočil a povedl se mu historický úspěch, jelikož postoupil až do samotného finále.

Na Jarlu v turnaji čekala GSL skupina. Zde narazil na japonského hráče Sata „glory” Kentu, Číňana Wu „XiaoT” Juweima, jenž na sebe upozornil především stříbrem z CN vs EU Championship 2018 a třetím soupeřem byl Američan Luna „bloodyface” Eason.

S posledním jmenovaným hráčem se Jarla ani nesetkal, jelikož v úvodním duelu porazil japonského gloryho jednoznačně 3:0. V zápase vítězů pak stejně dominantně přehrál čínského XiaoT, díky čemuž si velmi hladce vybojoval místo v semifinále.

Související obsah

V semifinále se utkal s ruskou jedničkou Vladislavem „SilverNamem” Sinotovem, který ovládl ligovou část evropské nejvyšší ligy GrandMasters. Na mistrovství světa byl ale Jarla v lepší formě a sérii ovládl 3:1. Ve finále na něj čekal znovu Japonec Sata „glory” Kentu, kterého už dokázal porazit ve skupině.

V samotném finále ale česká hvězda uhasla a po první vyhrané partii mu bohužel absolutně nepřálo štěstí. Ve zbytku série glory ukázal své schopnosti na maximum a zvládl otočit z 0:1 na 3:1. Jarla i přesto může být se svým výkonem spokojen a kromě stříbrné medaile si z šampionátu odnáší finanční odměnu ve výši 100 000 dolarů, tedy asi 2 164 000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události