UFC

Doping v UFC! Bere steroidy, ale stejně ho sejmu, říká šampion

Doping v UFC! Bere steroidy, ale stejně ho sejmu, říká šampion
Israel Adesanya a Paulo Costa Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram UFC

Šampion střední váhy Israel Adesanya se pořádně opřel do příštího vyzyvatele Paula Costy. Zpochybnil jeho muskulaturu a nevěří, že podstupuje dopingové testy, zatímco jeho USADA kontrolovala už 30krát. V Brazilii, kde jeho rival trénuje je prý za pomoci úplatků či výhružek možné obejít vše.

Dva neporažení zápasníci se mají o titul střetnout 26. září na UFC 253. Už před oznámením duelu o sobě jen stěží řekli vlídné slovo a nyní si Adesanya (19-0) opět přisadil.

 

Costa (13-0) už na první pohled zaujme svou muskulaturou a jen stěží se dá uvěřit, že zápasí v kategorii do 84 kg. A právě obrovský vzhled budí v šampionovi podezření, že si 29letý Brazilec pomáhá steroidy.

Zdroj: Profimedia


„Když byl naposledy testován, nedokázal mi dát jasnou odpověď,“ začal šampion na konto muskulaturního vyzyvatele v rozhovoru pro Submission Radio a pokračoval:
 

„Já byl testován dvakrát za poslední tři týdny. Přišli v noci, protože mě chtěli nachytat nepřipraveného. To bylo vůbec poprvé kdy mě testovali v noci. Byl jsem testován více než 30krát. Takže kde má tričko on?“

Související obsah

Adesanya měl na mysli triko, které USADA (Americká anti-dopingová agentura) dává atletům, kteří zvládli 25 a více negativních testů v řádě. Šampion jedno takové má, ale zda ho má i Costa neví. Navíc ani nevěří, že je řádně testován.
 

„Vím, jak to může být. Jsem z Lagosu v Nigérii. Znám země, ve kterých mluví peníze a kde má hlavní slovo zbraň. Už jsme slyšeli historky, kdy si kontroloři stěžují na chování v brazilských gymech,“ nastínil Adesanya svou představu.

Související obsah

V závěru dodal, že mu na tom ve výsledku nezáleží. Jen chce, aby si to lidé uvědomili a Costu prý stejně zničí. „Prvně ho dostanu já a pak ho sejme USADA. Bude to dobrý příběh, budu říkat, že jsem ho sejmul i přesto, že byl nasypaný steroidy,“ pronesl šampion.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události