Hokej

Ostrá kritika hokejisty Tlustého! Hadamczik? O hokeji věděl pí**

Ostrá kritika hokejisty Tlustého! Hadamczik? O hokeji věděl pí**
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Bývalý hokejista Jiří Tlustý zpětně zavzpomínal na svoji jedinou účast na mistrovství světa v roce 2013 a nešetřil tvrdou kritikou na trenéra Aloise Hadamczika. Podle bývalého hráče Caroliny mohl dnes osmašedesátiletý kouč za tehdejší propadák českého nároďáku, kdy tým skončil až na sedmém místě.

Bývalý hokejový útočník Jiří Tlustý vyřkl ostrá slova v pořadu Bomby k tyči. Odchovanec Kladna se v roce 2013 zúčastnil svého prvního a posledního světového šampionátu v hokeji. Dobré vzpomínky na něj však nemá.
 

„Měli jsme super kolektiv skvělých hráčů, ale nebylo to dobře odkoučovaný," řekl Tlustý v rozhovoru na Youtube.

Dnes 32letý bývalý hokejista byl tehdy jednou z mnoha českých hvězd, které do Švédska dorazily. Místo medaile však přišla nečekaná prohra už ve čtvrtfinále se Švýcarskem. „Kdyby Hadamczik nechal hráče, co tam byli v klidu hrát, tak by to mistrovství bylo úplně jiný. Všichni kluci by si věřili," míní bývalý hráč Caroliny Hurricanes.

Související obsahTurnaje se tehdy zúčastnily velké hvězdy českého hokeje. Kromě Tlustého také Jakub Voráček, Ondřej Pavelec, Radim Vrbata, Martin Hanzal a další. Nicméně podle názoru bývalého hráče NHL stál za neúspěchem právě Hadamczik.

 

„Všichni tam byli mentálně dole, nebylo to jednoduché. Nebylo tam zdravé sebevědomí hráčů. Bylo sražené někým, kdo si honil ego. Byla to škoda, protože tým tam byl neskutečný. Byli tam hráči, kteří měli ten rok fazonu. A pak přijedeš a někdo ti řekne, že mu musíš vracet to, že tě vzal na mistrovství světa,” nešetřil Tlustý kritikou na adresu Aloise Hadamczika, který jako trenér české hokejové reprezentace získal na MS tři cenné kovy a bronz má i z olympijských her v Turíně. Nikdy však s týmem nedosáhl na zlatou medaili.
 

Související obsah

Hlavním problémem bylo pro Jiřího Tlustého chování dnes 68letého českého kouče. “Všechno bylo jakoby jeho zásluha. On, jenom on. A když se pak něco stalo, dal to všem tak strašně sežrat. Přitom věděl úplnou pí** o tom hokeji. Bylo to strašný," okomentoval ne zrovna ideální dění uvnitř české reprezentace.

Související obsah

Hokejový nároďák nakonec skončil na šampionátu po třech úspěšných letech bez medaile a smutná bilance bez cenných kovů na MS trvá od roku 2013 až dodnes.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události