Tenis

Ósakaová si odstoupení z turnaje rozmyslela a postoupila do finále

Ósakaová si odstoupení z turnaje rozmyslela a postoupila do finále
Zdroj: Profimedia

Japonská hráčka Naomi Ósakaová šokovala tenisový svět, když oznámila své odstoupení z newyorského turnaje. 22letá tenistka se vzdala semifinálové účasti, ale organizátoři nakonec přesunuli celý program o den a přesvědčili Japonku, aby se do turnaje vrátila. Ósakaová tak učinila a přes Mertensovou postoupila do finále.

Ósakaová prohlásila, že je sice sportovkyně, ale v první řadě je černou ženou, a tak chtěla svým odstoupením z turnaje upozornit na problematiku policejní brutality vůči černochům v USA.


Konverzaci rozproudila, o jejím odstoupení ze semifinále se psalo všude po světě a díky tomu, že organizátoři zápasy odložili, vyšel Japonce její záměr a zároveň se mohla do turnaje opět vrátit.


V prvním setu proti Belgičance Mertensové své soupeřce udělila lekci z produktivity. Vyrovnaná hra přinesla oběma hráčkám dostatek šancí na brejk. Ósakaová využila tři z pěti šancí, zatímco Mertensová pouze jednu ze sedmi.

Související obsahDruhý set byl ještě vyrovnanější Ósakaová vyhrála první dvě hry, ale další čtyři v řadě získala Mertensová. Poté Japonka opět srovnala a devátý gem byl asi klíčový. Odehrálo se v něm 26 výměn, Belgičanka měla 8 brejkbolů, ale Ósakaová si podání nakonec udržela. Sada dospěla do tiebreaku, v němž Japonka proměnila první mečbol, a probojovala se tím do finále.


V něm se utká s Viktorií Azarenkovou, která první set s Kontaovou prohrála, ale ve zbytku zápasu byla lepší, takže finále nabídne souboj dvou bývalých světových jedniček.

Související obsahSemifinálové výsledky turnaje v New Yorku:

Naomi Ósakaová - Elise Mertensová 6:2, 7:6(5)

Viktoria Azarenková - Johanna Kontaová 4:6, 6:4, 6:1

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události