Motokros

Podmol si vydobyl respekt! Na řecké rallye dojel třetí, vyhrál i etapu

Podmol si vydobyl respekt! Na řecké rallye dojel třetí, vyhrál i etapu
Zdroj: Alessio Coradini/Instagram @liborpodmol, koláž TN.cz

Úspěšný freestyle motokrosař Libor Podmol má za sebou první dálkovou rallye. A premiéra v Řecku se více než vydařila! V konkurenci skoro padesáti jezdců skončil nováček dálkových soutěží na skvělém třetím místě. V poslední sobotní etapě zajel osmý nejrychlejší čas.

„Jsem nadšený. Zjistil jsem, že špička Evropy jede v tempu, které bych časem zvládl. U rallye jezdců jsem si vydobyl respekt,“ těšilo Podmola, jezdce z týmu Orion Moto Racing Group. Soutěž ovládl Polák Maciek Giemza, druhý byl Milan Engel.

Podmol bral Řeckou rallye jako první oficiální test v rámci přípravy na slavný Dakar. Předtím absolvoval jedno týmové soustředění v Srbsku, kde se učil navigaci. Několik měsíců se s motorkou značky Husqvarna sžíval a vyplatilo se.

Bývalý mistr světa freestyle motokrosu skončil ve dvou etapách na stupních vítězů, jednou bral dokonce vítězství. Celkově dojel třetí se ztrátou 1 hodinu a 24 minut na vítěze.

Související obsah

„Věděl jsem, že navigace během jízdy mě baví, je to pro mě taková stolní hra pro velké kluky. Jen jsem si myslel, že budu mnohem pomalejší než třeba Milan Engel, nejlepší český dakarský jezdec posledních let. Ale já nikdy nebyl v trénincích dobrý, nechtěl jsem v nich riskovat,“ prohlásil v cíli Podmol, který se patrně stal prvním freestyle motokrosařem s medailovým úspěchem v dálkových soutěžích.

„Bylo skvělé uspět v tomto prostředí. Přeci jen jsem závodil proti chlapům, kteří vypadají jako hory,“ komentoval nadšený Podmol, z nějž byl cítit velký entuziasmus už po vyhrané etapě, kterou ovládl šestý den. "Lidičky, já dneska vyhrál!" zářil štěstím na svém instagramu.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Lidiky j dneska vyhrl! Prvn vyhran rally etapa v ivot. 6.den 225 mench km a prvn flek. Byla to palba. Bavil jsem se, ltal driftama, soustedil se na te a tady, dchal, byl ve flowa prost jel co to lo. Byla to rychl etapa, ldr @stefansvitko sebou pletil a bohuel musel na it... Ale je o.k. v rmci monost. Druh flek dal @milanengel_ a tet @maciekgiemza101 dky boys byla to dnes jzda. kal jsem si, e bych ml ukzat, e ten druhej flek z tetho dne nebyla nhoda, ne sranda dky moc vem za pozitivn message a podporu vm si toho. Ztra ns ek posledn den. Celkov jsem se po vpadku tefana posunul ze 4 na 3. Day 6. place 1! My first ever stage win In Rally . Overall move from 4. to 3.rd here In #greece for @serresrally #stoked Thanx to @veesa_11 for by awesome @disodbediente @rockstarenergy @podmolbros @mercedesbenzvans_cz @husqvarna.motorcycles @husqvarna_czsk @husqvarnaczech @moto_racing_group @pitchagogglesofficial #hmechanik @radegarage @dgcorse @slimgrafix @mxgrafixcz

Pspvek sdlen Libor Podmol (@liborpodmol),

Největší překážky během závody způsobovaly hlavně kameny. Jinak rychlé ježdění po vyprahlých nebo travnatých cestách vítěze prestižních X-Games velmi bavilo. „Rallye je specifická disciplína, jde při ní o techniku jízdy, ale rozhoduje hlavně soustředění a odhodlání si jít za svým cílem. Je tu spousta nástrah, ale celkem se mi rallyeová atmosféra zalíbila,“ dodal Podmol, na kterého před Dakarem čekají další tréninky a soustředění s českým týmem.

Související obsah

Řecká rallye 2020 (konečné pořadí):

1. Maciek Giemza (Orlen Team, Husqvarna) 22:24:42

2. Milan ENGEL (Orion – Moto Racing Group, KTM) -0:18:27

3. Libor PODMOL (Orion – Moto Racing Group, Husqvarna) -1:24:30

4. Jos Van DAL (Memo Tours, KTM) -1:55:57

5. Vladimir PREIS (PB Racing, KTM) -2:55:45

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události