Fotbal

Vypekl Lazio a vrátil se do Španělska, teď má legenda City koronavirus

Vypekl Lazio a vrátil se do Španělska, teď má legenda City koronavirus
Zdroj: Profimedia

Fotbalový záložník David Silva má koronavirus a místo tréninku je v karanténě. Legenda City se po deseti letech strávených v anglickém klubu dojemně loučila, následně přestoupila za poměrně vyhrocených okolností do španělského Realu Socided.

34letý fotbalista zanechal v Manchesteru City obrovské jméno. S týmem vyhrál dohromady 14 trofejí, včetně čtyř ligových titulů. Vedení Citizens se mu tak také rozhodli postavit před domácím Etihad Stadium sochu. „Je to tichý lídr, který inspiroval všechny v okolí, od mládežnických hráčů po spoluhráče v áčku,“ nešetři chválou na jeho osobu ředitel City Chladún al Mubarak.
 

Opačné pocity však musejí mít v Laziu Řím. Tam mu nemůžou přijít na jméno. David Silva byl totiž s italským klubem na veškerých podmínkách včetně hodně zajímavého platu domluvený. Následně ale couvl, s Laziem přestal komunikovat a potají se domluvil se španělským Sociedadem.
 

Související obsah

Za jeho náhlou změnu v rozhodnutí může údajně manželka, která si přála vrátit se domů do Španělska.
 

Vedení Lazia však tuto zradu skousávalo těžko. „Davida Silvu uznávám jako hráče, ale ne jako člověka,“ napsal naštvaný ředitel Lazia Řím Igli Tare.
 

A možná karma částečně dostihla španělského záložníka. Po přestupu do San Sebastánu se totiž fotbalista nakazil koronavirem a je v domácí karanténě. Pozitivní je také jeho spoluhráč Mikel Oyarzabal, který tak nepojede se španělskou reprezentací na zápasy Ligy národů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události