MMA

Český šampion bude opět zápasit, Martínek podepsal v organizaci ACA

Český šampion bude opět zápasit, Martínek podepsal v organizaci ACA
MMA zápasník Michal "Černovous" Martínek Zdroj: Profimedia

Pro Michala "Černovouse" Martínka je letošní rok hodně hektický. Kvůli koronaviru přišel o smlouvu v PFL. Nové útočiště nakonec našel v ruské organizaci ACA, kde podepsal nový kontrakt.

Martínek (8-1) zažil povedený konec uplynulého roku, kdy v prvním kole vyřídil Viktora Peštu a stal se šampionem organizace OktagonMMA. Díky tomu si vysloužil parádní podpis.

Jako první Čech se připojil k jedinečné Professional Fighters League, která nejde formou tradičních galavečerů, ale pořádá zápasnickou ligu. Kvůli koronaviru však byla americká organizace nucená odložit sezónu o celý rok a záhy podala výpověď třetině zápasníkům. Mezi nimi byl i nováček z Čech.

Související obsah

Ruská organizace ACA, která pořádá galavečery především v Rusku a Polsku, přivítala českého ranaře s otevřenou náručí. "Těžká váha bude zase o něco víc vzrušující," stojí na oficiálním facebookovém profilu pod fotku s podpisem smlouvy.

"Nové výzvy, nová cesta. Chci být tam, kde se míň mluví a víc válčí. Je to pro mě veliká čest být v takto silné asociaci a váhové kategorii, kde jsou velice silní zápasníci, se kterými můžu poměrit sílu," napsal sám Martínek na svůj instagram.

Pro 30letého fightera se tak jedná o prestižní přestup. Po výpovědi z PFL se spekulovalo o polské KSW i návratu do československé organizace OktagonMMA.

Související obsah

V ACA se nedávno uvedl ve svělém světle Čech Vítězslav Rajnoch, který na galavečeru ACA 109 v polské Lodži při své premiéře porazil Christiana Draxlera jednomyslným rozhodnutím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události