MMA

Martínek si počká na premiéru další rok, organizace PFL zrušila sezónu!

Martínek si počká na premiéru další rok, organizace PFL zrušila sezónu!
Michal "Černovous" Martínek Zdroj: Profimedia

Nejlepší český zápasník v těžké váze Michal Martínek si bude muset počkat na premiéru v USA ještě minimálně rok, organizace Professional Fighters League (PFL), kde se měl představit jako první Čech, zrušila sezónu.

Zatímco například UFC či českoslovnenská organizace OKTAGON pořádají jednotlivé galavečery, PFL jde jinou cestou a sezónu má organizovanou jako ligovou soutěž. 

Fighteři sbírají v průběhu galavečerů body do tabulky a určí se pořadí, ze kterého se pak utvoří "play-off" a vzejde šampion. V Americe se měl premiérově ukázat také Michal "Černovous" Martínek, který naposledy zápasil v listopadu. Na galavečeru Oktagon 15 si poradil s Viktorem Peštou již v prvním kole.

"Doufáme, že novou sezónu zahájíme, jak jen to bude možné,“ řekl v nedávném rozhovoru pro TV Nova čerstvě třicetiletý fighter, který tak nedostal k nedělním narozeninám moc pozitivní dárek. Díky tomuto rozhodnutí dost možná zůstane víc jak rok bez zápasu.

Související obsah

Díky svým výkonům si řekl o účast právě v PFL. Vysněný kontrakt však bude moci naplnit nejdříve v roce 2021. Letošní sezóna byla totiž zrušena. Podle informací z ESPN by měla organizace zápasníkům přispět, aby kvůli zrušení ročníku nepřišli o všechny očekávané příjmy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události