UFC

Procházka je v pozoru! Teixeira má Covid. Trenér prozradil, jaké jsou šance

Procházka je v pozoru! Teixeira má Covid. Trenér prozradil, jaké jsou šance
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Jiří Procházka je v pozoru! Glover Teixeira byl pozitivně testován na koronavirus a řeší se jeho zápas s Thiagem Santosem. Do akce by tak mohl český samuraj. Jaké jsou šance, že se proti dvojce polotěžké váhy postaví, prozradil jeho trenér a manažer Martin Karaivanov.

Již 12. září se měli v kleci utkat Glover Teixeira s Thiagem Santosem (21-7), ale do hry zasáhl koronavirus. První jmenovaný měl pozitivní test a do klece ve zmíněném termínu nenastoupí.

Místo 40letého Brazilce by tak mohl přijít na scénu právě Procházka (27-3), který v debutovém zápase knockoutoval Volkana Oezdemira ve druhém kole.

"Ještě než přišla zpráva o pozitivním testu Teixeiry, jsem řešil, co s Jirkou dál, jaké má UFC plány s Rakičem a kdy by mohl být další zápas. Zeptali se mě, jestli vezmeme short notice na 12. září,“ řekl Procházkův manažer a trenér v jedné osobě.

Související obsah

"Zeptal jsem se, kdo by měl být soupeřem a oni řekli, že Santos – main event, ale že to asi zatím nevypadá," nastínil Karavianov.

UFC mezitím řešilo zachování původního duelu mezi dvojkou a čtyřkou polotěžké váhy. "Dneska jsem četl, že oznámili, že se zápas přesouvá na 3. října. Psal jsem jim hned zprávu a čekám na odpověď, jestli se bude dát zápasit 12., anebo jestli je potvrzené, že bude Teixeira se Santosem 3. října. Samozřejmě budu i nadále zjišťovat možnosti short notice zápasu, nebo jestli nastoupíme případně místo Teixeiry v říjnu," prozradil kouč českého samuraje, jak daleko je vyjednávání.

Zdroj: facebook

Vše je aktuálně ve fázi, že se čeká na vyjádření UFC. Santos by byl ale pro Procházkův tým velkou výzvou, což potvrdil i Karaivanov. "Santos už nám byl nabízen jednou, ale nekývli jsme na něj. Samozřejmě, situace se teď změnila. Bavil jsem se o tom i s Jiřím a šli bychom do toho."

Související obsah

Případný fight je zatím spíše v teoretické rovině, Procházka se však musí mít na pozoru. "Zatím je to ale tak, že na 95 % se Santosem zápasit nebudeme. Pořád je tam ale pár procent, které hrají pro nás. I když bych byl nerad, aby to byl short notice na 12. 9., protože ten říjnový termín je trochu příjemnější s ohledem na přípravu," vysvětlil Karaivanov.

Český samuraj by se mohl do klece dostat případně i v náhradním termínu. "Pokud je to ale oficiálně posunuté, tak můžeme jen čekat na to, že se Teixeira kvůli covidu třeba nestihne připravit, nebo – a to mu nepřeji – se objeví nějaké komplikace. V tom případě bychom to toho 3. 10. vzali," ujistil trenér, který pro Česko vybojoval bronz na mistrovství světa v thajském boxu.

Související obsah

I když je případný duel zatím pouze v teoretické rovině, přípravu nechce Procházkův tým podcenit. "Dozvěděli jsme se to ve středu večer a na základě dopisování s UFC budeme přípravu dál upravovat," uzavírá rozhovor Karaivanov.

Již o nadcházejícím víkendu sledujte UFC Fight Night: Overeem vs Sakai! Vysíláme jej živě v neděli 6. září ve 2.00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události