Fotbal

Chyba jak z okresu! Trenér Itálie nasadil jiného hráče, neměl brýle

Chyba jak z okresu! Trenér Itálie nasadil jiného hráče, neměl brýle
Zdroj: Profimedia

Italský trenér Roberto Mancini si uřízl pořádnou ostudu. Do základní jedenáctky poslal omylem jiného obránce. Při kontrole sestavy neměl na očích brýle a nezaznamenal tak chybu.

Spíše byste čekali, že se něco podobného stane v okresním přeboru, hanspaulce nebo pivní lize a ne v reprezentačním utkání. Trenér Mancini ale skutečně poslal na trávník do základní jedenáctky jiného hráče.

A ne ledajakého. Mimo hru zůstal kapitán Giorgio Chiellini, místo kterého byl nepozorností dosazen do hry Francesco Acerbi. "Byla to moje chyba. Když mi ukázali mi sestavu, neměl jsem nasazené brýle, tak jsem jen řekl, že je to v pořádku. Nevšiml jsem si, že by tam byl Acerbi a ne Chiellini," vzal zkušený italský tsratég veškerý díl viny na sebe.

Související obsah

Na změnu již bylo pozdě. Aby mohla proběhnout výměna ještě před výkopem, musel by být Acerbi zraněn. "Na druhou stranu jsme nepostavili obránce místo brankáře, takže se tak moc nestalo. Ale ano, chyba to určitě byla," dovolil si Mancini na tiskové konferenci i malé odlehčení.

Původně bylo v plánu, že Acerbi se do sestavy dostane až v pondělním klání s Nizozemskem. Mancini dal kapitánovi Chiellinimu na výběr, zda chce hrát v pátek či v pondělí a zkušený obránce Juventusu si vybral právě klání s Bosnou.

Související obsah


"Měl jsem v plánu, že každý z nich odehraje jeden zápas. Jen to mělo být obráceně," vysvětlil Mancini, který nakonec s italským celkem bral bod za remízu 1:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události