Tenis

Grandslamy nezíská, říká Navrátilová. Na jejím názoru nezáleží, brání se Zverev

Grandslamy nezíská, říká Navrátilová. Na jejím názoru nezáleží, brání se Zverev
Zdroj: Profimedia

Po diskvalifikaci Novaka Djokoviče je jasné, že US Open pozná nového vítěze, kým by mohl být třeba Alexander Zverev. Ten už je v semifinále, ale jeho výkon ostře zkritizovala Martina Navrátilová a mladý Němec se brání.

Zverev ve čtvrtfinále porazil Bornu Čoriče, přestože začátek zápasu mu nevyšel. Čorič vyhrál první set jasně 6:1 a v druhém už vedl 4:2. V tu chvíli Zverev zabral, druhou sadu v tiebreaku vyhrál a následně ovádl i další dva sety.


Přestože Zverev nakonec vyhrál 3:1 na sety, jeho výkon zkritizovala osmnáctinásobná grandslamová šampionka Martina Navrátilová. "Nemůžete prostě jen trefovat míč... dobře, vyhrajete tak spoustu zápasů proti horším hráčům, když budete hrát tak, abyste neprohráli, ale grandslamy takhle nevyhrajete," hodnotila Zverevovu hru pro Amazon Prime.


Jeho výkon rozhodně nebyl pouze o vracení míčku na druhou stranu sítě, v zápase zaznamenal 52 vítězných úderů. A když se dozvěděl o kritice Navrátilové, náležitě se bránil.

Související obsah



"Možná by se měla podívat na mou statistiku proti velkým jménům. Možná by se měla podívat, že mám kladnou bilanci s Rogerem (ve vzájemných zápasech s Federerem má bilanci 4:3) a možná by se měla podívat, že jsem porazil Novaka v několika velkých zápasech a finále (v pěti zápasech s Djokovičem vyhrál dvakrát, v obou případech ve finále)," reagoval Zverev.


"A jsem v semifinále. A někdy je nehrát nejlepší tenis a přesto postoupit mnohem důležitější, než hrát svůj nejlepší tenis," pokračoval 23letý Němec ve své obhajobě.

Související obsah



Následně se vrátil opět k Navrátilové. "Je grandslamová šampionka, mnohonásobná šampionka a je respektovaná, ale na jejím názoru mi teď absolutně nezáleží," ohradil se Zverev. V semifinále na něj čeká Pablo Carreňo-Busta, který si ve čtrvtfinále v pěti setech poradil s Denisem Shapovalovem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události