UFC

Dvořák vypráví o Vegas: Jak se neřeší korona i o setkání s Jonesem

Český MMA zápasník David Dvořák v sobotu odletěl do Las Vegas, kde ho 20. září čeká druhý zápas v prestižní UFC. V Mekce bojových sportů strávil s týmem necelý týden a o své zážitky se podělil v rozhovoru s televizí Nova. Prozradil, jaký má od UFC servis, o čem si povídal s Jonem Jonesem a promluvil i o absenci bezpečnostních koronavirových opatřeních.

David Dvořák (18-3) má impozantní bilanci. Už 14 zápasů neprohrál a po úspěšné UFC premiéře se dostal do TOP 15 muší váhy. Nyní před ním stojí snad největší výzva dosavadní kariéry, zkušenější Američan Jordan Espinosa (15-7), který v UFC působí o rok déle.


Nicméně český zápasník za moře odletěl plný sil a věří ve své vítězství. Už necelý týden se na místě činu aklimatizuje a završuje přípravu. A také našel čas na rozhovor s TV Nova.
 

Davide, jak probíhá aklimatizace. Už jste si zvykli na posun času?
Letěli jsme s velkým předstihem. Poučili jsme se z Brazílie, že jet lag není sranda. Tentokrát jsme letěli dřív a bez problémů si zvykáme.
 

Cítíte v Las Vegas rozdíly oproti prvnímu zápasu v Brazílii?
Je to jiné. Vzduch je sušší a mám pocit, že si rychleji zvykám. Navíc máme ještě fůru času, do zápasu zbývá 10 dnů, takže bych měl být aklimatizovaný a naprosto připravený do boje.
 

Jaké je od UFC připravené zázemí? Co vše máte k dispozici a jaký od organizace máte servis?
Nemáme zatím ubytovaní. Máme svoje přes Airbnb. Bydlíme pět minut autem od Perfomance Institute, ten máme celý k dispozici pro trénink. Je to opravdu skvělé, je tam ring, klec a všemožné vybavení. Dělají nám jídla na celý den pro mě i pro můj tým. Doplňky a vše, co si řekneme. V tomhle je to skvělé, je to takový malý Disneyland. Je o nás královsky postaráno.
 

Jaká je v Las Vegas situace, musíte být v izolaci a podstupovat pravidelné testy na koronavirus?
Co se koronaviru týče, tak nosíme roušky. Jinak nic. Nemuseli jsme dělat žádný test. Ani na letišti, ani po příjezdu do Performance Institute. Nikdo po nás nic nechtěl. Žádná karanténa se nás netýká. Takže absolutně bez omezení. Jedině, když přijdeme na trénink, tak nám změří teplotu, my se podepíšeme. To je tak jediné, ale žádné opatření tady nikdo neřeší.Máte tedy naprostou volnost, jak vůbec probíhá váš den?
Vstanu, jdeme se protáhnout. Úplně lehce rozhýbat na pohodu. Do toho snídaně a pak vyražíme na první trénink do UFC Perfomance Institute. Tam si odtrénuju a vrátíme se domů. Potom odpočinek. Dnes jsme si třeba byli projet autem město a pak jedem na další trénink.
 

To vypadá jako předzápasová rutina...
Takhle je to vesměs pořád dokola, ale dnes to máme trochu jiné. Ráno jsme byli v Institutu a večer jedeme na trénink k Randy Couturovi (UFC veterán a člen Síně slávy). Příprava jde tak, jak má. Čeká nás ještě 10 dnů, takže se dá udělat ještě nějaká práce.Mezi tréninky jste se potkal s legendou Jonem Jonesem. Jaké to bylo?
Setkání bylo prostě normální. Všichni psali „Dvořák ulovil fotku s Jonem Jonesem,“ malinko to vypadá jako bych tu lovil hvězdy. Oni jsou hvězdy a celebrity, ale já jsem jednou z nich. Vyfotím se s lidmi, se kterými se potkávám a trénuju. Pracujeme pro stejnou firmu, takže jsme na tom dost podobně, i když jsou to slavnější zápasníci. Nevidím to jako lov.

To je zřejmé, ale přesto, jak k takovému setkání dojde?
Slyšeli jsme z jedné místnosti hudbu Boba Marleyho. Já měl pocit, že už jsem ho tam zahlídnul. Přišli jsme tam, on se na nás usmál. Neotravovali jsme ho a šli jsme do šatny se převléknout. On za námi sám přišel a začali jsme si povídat. Podali jsme si ruku a kecali jsme o jeho přestupu do těžké váhy, kam směřuje. Taky jsme se bavili o hudbě. Normálně jsme pokecali a teď se tam každý den potkáváme.
 

Narazil jste v Mekce UFC i na jiné hvězdy?
Tam se pořád točí ta lepší jména z UFC. Potkali jsme šampionky Wej-li Čang i Valentinu Ševčenkovou. Teď se tam dva dny potkáváme s Josephem Benavidezem, který šel asi pětkrát o titul v mé váze. Teď dorazil i Chamzat Čimajev, který vyhrál dva zápasy během deseti dnů a teď se o něm hodně mluví. Těch jmen se točí hrozně moc, člověk prostě potkává lidi, se kterými pracuje ve stejné firmě. Asi tak.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události